Conor McGregor. Parim võitleja aastatel 2015 ja 2016

Danis usub, et McGregor võib Nurmagamedovist jagu saada

08. august 2018 | Uudised

Armeenia ja Hondurase juurtega võitluskunstide spetsialist Dillon Danis arvab, et Conor McGregor võib Khabib Nurmagamedovist 6. Oktoobril Las Vegases peetaval UFC matšil jagu saada.

See on võitlusspordimeedia hinnangul üks aasta oodatumaid võitlusi.

„Tegemist on supermatšiga. Ma usun isegi, et see on suurim matš UFC ajaloos,“ on arvanud ka UFC eestkõneleja Dana White.

Danis ja McGregor alustasid koos treenimist juba ammu ja said headeks sõpradeks. Mõlemal on ühine huvi kallite rõivaste ja sotsiaalmeedias käredate postituste tegemise vastu.

Igatahes usub Danis, et kui asi selleks läheb, siis McGregor võib Nurmugamedovist jagu saada, kui asi läheb maasvõitluseks.

Danise hinnangul saab see igal juhul olema äärmiselt meelelahutuslik võitlus.

Sportlik vabavõitlus (inglise keeles Mixed Martial Arts ehk MMA) on kahevõitlusala, mille eesmärgiks on selgitada sportlikus keskkonnas välja parim võitleja. See on võitlussport, mis ühendab endas kolm olümpiaala — poksi, maadluse, judo — ja teised kahevõitlusalad.

Sportliku vabavõitleja eesmärk on vastane kas nokautida, sundida vastane alla andma läbi alistusvõtte või koguda vastasest rohkem punkte. Võistlejate puhul hinnatakse püüdlust alistada vastast kas löökide või valuvõttega, tehnilist sooritust ning head füüsilist vormi.

Lubatud on igasugune võitlus kõigilt distantsidelt – püstivõitlus löögidistantsilt, lähivõitlus haardedistantsilt ning löökidega maasvõitlus.

Sportliku vabavõitluse matše peetakse spetsiaalselt valmistatud võrkaiaga piiratud võitlusareenil ehk puuris või poksiringis.

Alates 2000. aastast on see maailmas üks kiiremini populaarsust koguvaid spordialasid.

Monika Kuzmina

Toimetaja
info@goodfight.ee

Vaata veel