Sergio da A Cabral. Foto: Erakogu

Brasiilia jiu jitsu: võitluskunst, mis arendab nii füüsist kui ka meelt

03. september 2020 | KRVA, Uudised

Brasiilia jiu jitsu ehk BJJ on maasvõitlusala, mis algab küll püstiasendis, aga liigub maha, kus vastane alistatakse läbi liigeselukkude või kägistusega. Praeguseks on BJJ levinud laialdaselt üle maailma ning treenijate arv on tõusutrendis. Huvilised võivad BJJ-d õppida oma ala meistritelt ka Eestis.

Õpi Brasiilia jiu jitsut Eestis

Sergio da A Cabral on BTT Estonia peatreener ja endine Murilo Bustamante õpilane ning musta vööga võitleja. See Brasiiliast pärit treener töötab Eestist juba 2015. aastast ning 8. septembrist on võimalik tema käe all hakata õppima Brasiilia jiu jitsut baaskursusel.

Sergio sõnul kasvab BJJ populaarsus Eestis väga kiiresti ning potentsiaal on väga suur. Kindlasti tasuks seda proovida, kuna see annab suurema tunnetuse enda keha üle. Kasulik on see nii füüsiliselt kui ka vaimselt ning selle peamine eesmärk on kasutada vastase jõudu tema enda vastu.

Sergiole on alati meeldinud võitluskunstid – ta on tegelenud judo, karate ja maadlemisega, ent jiu jitsu võlus teda liigutuste mitmekesisuse ning tehnikaga ja selle sidemega, mis BJJ võitlejate vahel on. Oma eeskujudeks peab ta enda õpetajat Murilo Bustamantet ning Helio Graciet.

Tema sõnul sobib see spordiala kõigile, kes tahavad enda kohta rohkem teada saada ning õppida enesekaitset – trenni võivad tulla nii naised, lapsed kui ka inimesed, kes ei ole väga sportlikud. Küll aga peab arvestama sellega, et BJJ on väga keerukas sport, mis nõuab suurt vaeva ja pühendumist, et häid tulemusi saavutada.

Kaotustest peab õppima

Sergio kutsus Eestisse ka oma õpetaja Murilo Bustamante, kes kasvades üles Rio de Janeiros, alustas võitlemisega juba 10aastaselt ja üsna pea pärast seda alustas treeninguid kõigi aegade suurima treeneri ja võitleja kapten Carlos Gracie käe all. Jiu-Jitsuga tegi Murilo algust 15aastaselt. Murilo võttis ka judo trenne, et tehniliselt paremaks saada ja 18 aastastelt alustas taipoksi treeninguid Claudio Coelho käe all. Viimasest sai Murilo hea sõber ja saatja igal võistlusel Murilo karjääri jooksul. Ta on UFC keskkaalu maailmameister ning käis Tallinnas ka 2019. aastal novembris, kus ta viis läbi BJJ treeningseminari ja avas ametlikult ka BTT esinduse.

Murio sõnul oli see tore üllatus, kui Sergio ta Eestisse kutsus. “Ma tunnen Sergiot juba kaua aega ja usaldan teda. Ta on väga hea treener ja sobib ideaalselt Eestis BTT-d esindama,” ütleb ta.

Ka Murio usub, et BJJ-l on Eestis hea arenguvõimalus ning tegu on hea spordialaga, mis õpetab distsipliini, eetikat, moraalseid väärtusi, vastupidavust ning muudab inimese tugevamaks nii kehalt, meelelt kui vaimult.

Murio ise on oma elus saavutanud nii suuri võite kui ka kibedaid kaotusi. “Kõige tähtsam on olla piisavalt alandlik, et edasi õppida,” räägib suurmeister oma õppetundidest. “Ma olen saanud unustamatuid mälestusi ning kaotustest üle saamine on mind muutnud tugevamaks võitlejaks.”

BJJ tunnid leiad aadressilt www.bttestonia.ee ning Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia lehelt www.taipoks.ee.

Täiskasvanute tunnid toimuvad esmaspäevast reedeni kell 18, 5-10aastaste laste tunnid teisipäeviti ja neljapäeviti kell 16, 11-16aastaste laste tunnid teisipäeviti, kolmapäeviti ja neljapäeviti kell 17 ning baaskursus septembris, oktoobris ja novembris teisipäeviti ja neljapäeviti kell 19.30.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel