BFC aasta matš: Akopjan võitis Spodarenkot

23. detsember 2020 | Uudised

Belarusian Fighting Championshipil said 23. detsembril kokku kohalikud kikkpoksistaarid Žora Akopjan (20-1) ja Maksim Spodarenko (29-11).

Avaraundis oldi ettevaatlikud ja vigu ei tehtud. Akopjan oli ka järgmises aktiivsem, kuid korralikult lüüa tal ei õnnestunud. Viimases muututi aktiivseks, Akopjan taas veidi parem. 2:1.

Akopjan ütles pärast matši ringis, et ootas sellest tiitlimatši ja viit raundi, kuid kiitis vastast. Akopjan elab Valgevenes, ent saabus ringi Armeenia lipuga ja pühendas võidu Armeeniale.

IFMA maailmameister Akopjan pidi augustis võitlema BFC kaheksa mehe turniiril, kuid jättis osalemata. WAKO Euroopa meister Spodarenko alistas oktoobris BFC-s Pavel Grišanovitši, kes on IFMA kahekordne maailmameister.

Akopjan, kes pidas mullu kaheksa matši, ütles tänavu, et kõige rohkem meeldis Eestis, sest tribüünid on alati täis. Ta kahetses, et Tatneftil rahalised raskused tekkisid, ja teatas, et läbirääkimised käivad One’iga.

Kui Maks käis Eestis Mirkko Moisariga võitlemas, tutvustas ta teda Valgevenes nii: „Mirkko on Eestis staar. Oleme sama vanad, kuid tal on tohutult matše peetud. Kui mul polnud veel ühtegi profivõitlust, lammutas tema juba mehe eest. Lisaks on tal oma võitlussari, kus ta võitleb. Võistleb profipoksis, tai poksis ja kikkpoksis.”

Andrei Tšigileitšik alistas punktidega Vladislav Rogolevitši. Võideldakse puuris, sest pooled matšid on vabavõitlus. Sarja aitab korraldada Tšingiz Allazov.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel