Foto: Bellator

Bellatori meistrid selgitasid tugevaima, PFL loeb end popimaks

30. jaanuar 2022 | Uudised

Bellatoris võitlesid 29. jaanuaril Phoenixis raskekaalu suur meister Ryan Bader ja ajutine meister Valentin Moldavski.

Liikusid jutud, et Bader võitleb järgmiseks Fjodor Jemeljanenkoga, kes asus edetabelis Moldavskist eespool. Jemeljanenko andis matši Moldavskile. Bader keskendus vahepeal poolraskekaalule, kus kaotas tiitli Vadim Nemkovile. “Tunnen mõlemat hästi. Baderil on ilmselt psühholoogiliselt raskem, kuna on saanud hiljuti kaks kaotust nokaudiga. Haavatud lõvi on muidugi alati ohtlikum kui haavamata lõvi, aga arvan, et Valek võidab,” prognoosis Nemkov.

“Ma ei usu, et Moldavskil Baderiga erilisi probleeme tuleb,” lisas Vitali Minakov. Kihlveokontorid ühinesid nende arvamustega.

Bader säilitas tiitli kõigi kohtunike arvamusega 48:47. Moldavski viis ta korduvalt maha, aga Bader vastas samaga ja enne viimast raundi võis matši pidada viigiliseks. Kuigi Bader on 38-aastane, jätkus tal rohkem võhma kui venelasel. “Matš oli väga raske,” sõnas Bader. Bellatori president Scott Coker jäi kohtunike otsusega rahule.

Moldavski pani kulme kergitama, kui avaldas sel nädalal arvamust, et Stalin oli geenius. “Võite öelda tema kohta, mida tahate, aga ta oli geenius. Ta keelas usu, ent tegi nii, et kommunismist sai uus usk. Miks Lenin lamab Punasel väljakul? Ta tegi Leninist jumala. Kuidas on rahvast võimalik sundida stahhanovlikele pingutustele? Inimesed läksid pühapäeval tööle, mitte kirikusse,” ütles Ušataikale Moldavski, kes 2014. aastani esindas Ukrainat.

Moldavski prognoosis, et Ciryl Gane alistab Francis Ngannou, kuid ütles, et sooviks võidelda ükskõik kummaga. Moldavski on sambo maailmameister ja tal on džuudos must vöö, nii et talle valmistaks maas vähem muret need kaks püstivõitlejat kui Bader, kes on All-Americani aunimetusega maadleja.

Moldavski ainuke kaotus pärines Amir Aliakbarilt, kellel kirjas ka võidud Deniss Smoldarevi ja Heiki Nabi üle, kuigi dopingu abil.

Nemkov mainis sel nädalal Ušataikale, et kavatseb omakorda liikuda raskekaalu, aga kaalub Bellatori kõrval ka UFC-d.

Fjodor Jemeljanenko plaanib tänavu pidada karjääri viimase matši Punasel väljakul ja lausus, et vastane sõltub sellest, mida teeb tema õpilane Moldavski Baderiga. “Võimalikud vastased on Cheick Kongo, Bader, võib-olla keegi veel…” sõnas ta.

Täna selgus, et Bader kaitseb tiitlit 6. mail Pariisis Kongo vastu. Baderi jaoks oli see üllatus: tema ootas vastaseks Jemeljanenkot. “Fjodor soovis karjääri lõpetada tiitlimatšiga Baderi vastu. Võib-olla nad kohtuvad pärast seda. Siin võib kõik kiiresti muutuda,” sõnas Coker.

PFL-i juht Peter Murray sõnas sel nädalal, et PFL on UFC järel nr 2 ja Bellator nr 3. “Me jõuame rohkemate inimesteni ja jõuame kvaliteetsemalt,” ütles Murray, kelle juhtimisel pikendas PFL lepingut ESPN-iga. “Üle 30% meie võitlejatest asuvad maailma esi-25 seas. Meie vaatajaskond kasvas 3. hooajal 100%.”

PFL-i hooaeg algab 20. aprillil.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel