Aslan Magomedkerimov on uus Eesti absoluutkaalu meister!

19. november 2018 | Uudised

Tartus 18. novembril toimunud Eesti džuudo absoluutkaalu meistrivõistlustel ihkasid medalit 10 meest. Eelmise aasta võitja ja värske U23 Euroopa meistri Mattias Kuusiku jaoks sai võistlus läbi enne, kui see üldse alatagi jõudis. Mattias sai hommikuse Keeraku turniiri soojenduse käigus obaduse lõua pihta, mille käigus jäi keel hammaste vahele. Kuusik suundus otsekohe EMO-sse, kus tehti keelele kolm õmblust, teatas Eesti Judoliit.

Kuusiku eemalejäämise tulemusel mõlgutas kullamõtteid Miko Silde (Viljandi Spordikool/Taifu), kes alistaski avaringis Tanner Saare (Audentes). Veerandfinaalis suutis aga suure üllatuse vormistada Ülo-Sverre Seppa (Sk Zen), kes viskaski ühe suure kullasoosiku Silde o-uchi-gari’ga ipponile.

Poolfinaalis tuli Ülo-Sverre Seppa vastaseks raskekaallane Tanel Karro (Audentes). Karrol oli esimeses ringis raske matš tavaliselt -73kg kategoorias maadleva Nikita Razini (M-Dojo) vastu, kes suutis 3 minutit Karrole liikuva ja aktiivse maadlusega probleeme tekitada. Viimasel minutil sai Karro aga Razini enda lähedale haardesse ja viskas sumi-gaeshi’ga ipponile. Poolfinaalis Ülo-Sverre Seppa vastu kulus Karrol vähem kui minut – kiire heide ning seejärel kinnihoidmine viis Tanel Karro finaali.

Teisel tabelipoolel jõudsid poolfinaali 81-kilone Aslan Magomedkerimov (Dodze), kes alistas veerandfinaalis kiirelt Oleg Perežogini (M-Dojo), ja Edward Murel (Aitado), kes viskas endast 55 kilo raskema Hans Peedo (Sk Zen) põlvedelt heitega efektselt ipponile.

Poolfinaal Magomedkerimovi ja Mureli vahel oli ettevaatlik ja tasavägine. Paremad võimalused tekkisid Magomedkerimovil. Murel suutis kogemuste toel matšis sees püsida ja ka ise paar ohtlikku olukorda tekitada. Matš läks lisaajale, kus Magomedkerimovi kolme heite kombinatsioon oli Murelile liiaks.

Finaal Tanel Karro ja Magomedkerimovi vahel oli samuti pingeline. Magomedkerimov alustas aktiivselt ning suutis liikuva maadluse ja teravate heiteüritustega mitu ohtlikku olukorda tekitada. Karro ei andnud aga lihtsalt järele ja tahtis Magomedkerimovit enda lähedale saada, et kasutada ära enda raskemast kaalust tekkivaid eeliseid. Magomedkerimov kasutas aga oma kiirust ja liikuvust ning suutis ühe Karro heiteürituse waza-ari’le kontreerida. Karro surus küll pärast kaotusseisu jäämist kõvasti, kuid Magomedkerimov maadles taktikaliselt targalt ning suutis teenitud edu lõpuni hoida. Tasuks esimene täiskasvanute Eesti meistrivõistluste kuld!

Kolmandad kohad võitlesid lõpuks välja Edward Murel ja Ülo-Sverre Seppa.

Palju õnne medalistidele!

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel