Foto: Shutterstock.com

AIBA: senine punktisüsteem oli naeruväärne

11. november 2021 | Uudised

MM Belgradis oli viimane poksi suurvõistlus, kus kasutati 10 punkti süsteemi.

„10 punkti süsteem tehti proffide jaoks, kes poksisid 15 raundi. Nende jaoks oli see ideaalne, sest enamasti võidab see, kes võidab rohkem raunde, aga kolme raundi jaoks see ei sobi,” ütleb AIBA peasekretär Istvan Kovacs, kes on 1996. aasta olümpiavõitja ja 2001. aasta WBO meister.

„Kui mina poksima hakkasin, oli 20 punkti süsteem. Praegu on 95% raundidest 10:9, mis on naeruväärne. Kui kaks raundi nii kaotad, pole võimalik võita,” sõnab ta. „Amatööride meistriks on ka palju keerulisem saada, sest MM toimub ainult kahe aasta tagant.”

1. jaanuarist võtab AIBA kasutusele süsteemi, kus punkte antakse, mitte ei võeta. „Poks on keeruline. Tuleb hinnata liikumist ringis ja seda, kas on sirge või täisjõuga löök, mitte lihtsalt löökidearvu. Me ütleme kohtunikele, et nad peavad võitlust võtma kui lugu,” ütleb Kovacs.

AIBA plaanib teha Diamond League’i, kuhu aasta lõpus kutsutakse neli või kaheksa parimat poksijat.

„Ma pole kindel, kas ma üksi kõike suudan, aga ma leidsin meeskonna ja ka president soovib amatöörpoksi uuendada. See on AIBA viimane võimalus,” lausub Kovacs.

Naiste MM pidi toimuma detsembris Türgis, kuid lükati märtsi.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel