Aasta vägevaim poksiüritus: viis tiitlimatši

27. september 2020 | Uudised

Connecticutis peeti 26. septembril viis profipoksi tiitlimatši, nende seas kaks, kus võistlesid kaksikvennad Charlod.

Kaks tšempionit Jermell Charlo ja Jeison Rosario selgitasid, kes saab WBC, WBA ja IBF ühiseks kergekeskkaalu kuningaks. Charlo võitis kehalöögiga nokaudiga 8. raundis. Dominikaani mees Rosario (20-1-1 enne) oli WBA ja IBF-i troonid kinni pannud jaanuaris võiduga Julian Williamsi üle. Charlol oli kaotus Tony Harrisonile, kuid visa hingena võitis ta Harrisonilt mullu detsembris tiitli tagasi.

WBC keskkaalu meister Jermall Charlo alistas Sergei Derevjantšenko üllatavalt suureskooriliselt 116-112, 117-111, 118-110. Eriti ülekohtuseks peetakse numbrit 118-110, kuna ukrainlane surus matši teises pooles ja õiglane olnuks viik.

Brandon Figueroa näitas vähetuntud ameeriklasele Damien Vasquezile, miks ta on WBA raskekukk-kaalu „tavaline” meister (suurem meister on Murodžon Ahmadalijev). Ta nokauteeris vastase 10. raundis, kuid matš oli praktiliselt läbi juba 6. raundiks.

WBO kukk-kaalu tšempionile John Riel Casimerole (Filipiinid, 29-4) astus vastu Duke Micah (Ghana, 24-0), kes käis põrandal juba 2. raundis. 3. raundis ründas Casimero nii ägedalt, et kohtunik peatas võistluse.

Nimekas Luis Nery ja vähetuntud mehhiklane Aaron Alameda poksisid WBC raskekukk-kaalu vaba meistrivöö nimel. Nery võitis ühehäälselt, kuid võit oli napp.

Raskekukk-kaalu matši pidasid ka endised meistrid Daniel Roman ja Juan Carlos Payano, tulemuseks ühehäälne võit Romanile. Romani eelmine matš oligi usbeki Ahmadalijeviga, Payano aga kaotas Neryle.

Ameeriklased Mario Barrios (25-0) ja vähetuntud Ryan Karl pidid poksima Barriose WBA raskekergkaalu tavameistri tiitlile, kuid kohtumine jäi ära. Barrios võitis vaba tiitli mullu lahingus Botiržon Ahmedoviga, kes eelmisel olümpial esindas Türgit, nüüd aga Venemaad. WBA selle kaalu suur tšempion on Josh Taylor, kes 26. septembril purustas Londonis avaraundis tailase Apinun Khongsongi. WBA presidendilt küsiti ka, miks neid tšempione nii palju on. Mees laiutas käsi: muidu keegi ei vaata.

PPV maksis 75 dollarit.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel