Viimased uudised
Poks ja noored: kuidas võitlusspordiga treenimine võib aidata noorte vaimset ja füüsilist arengut
Allan Volosatõhi poksiteekond: poks õpetab oskust elu tõusude ning mõõnadega toime tulla
14. detsembril toimuv UFN toob kokku Eesti ja välismaa võitlejad
Jake Paul alistas Mike Tysoni kohtunike ühehäälse otsusega. Mike Tyson: kuigi kaotasin, olen siiski võitja
Meelis Lao UFN podcastis: poks õpetab austust vastase ja ka iseenda vastu
Eesti taekwondo sportlased naasid Maltalt kuue medaliga
Kõik on võimalik! Ühe jalaga sportlase inspireeriv lugu filmis „Unstoppable“
Põnevad vastasseisud ja revanšid: The Clash Nr.1 toob võitlejad Pärnusse
Aleksandra Džikajeva tõi Eestile ajaloolise kikkpoksi EM-kulla
MÄNGUS 25 000 I Maikel Astur Pafi kampaania finaalis: unistus esimesena UFC-sse jõuda
The League 8 mehe turniiri võitja Mitjajev pühendas võidu lahkunud isale: isa on mind alati toetanud!
Ron-Andro Selter võitis Eesti esimese pronksmedali vabavõitluse juunioride MMil
Allan Volosatõh pärast The League matši: fight`in enda jaoks, et saada paremaks!
LUGEMISSOOVITUS I Kuidas poks on vorminud maailma: lood, mis räägivad julgusest ja visadusest
RAADIO ELMAR I Artjom Savitski leiab poksist vaimset tasakaalu: see on mu lemmiktrenn
Poks – trenn, mis vormib mitte ainult keha, vaid ka vaimu
Kuidas valida sobivat poksiklubi? 6 punkti, mida silmas pidada
Poks ja sisemine motivatsioon: 4 tsitaati, mis motiveerivad sportlaseid
MMA võitleja Renato Subotic: võitluskunstnikuks olemine on eluaegne teekond
VIDEO “POKS JA NAISED” I Treener Maarja Õkva: treenimise juures on peamine, et inimene saaks tunda rõõmu ja rahulolu
GOODFIGHT PODCAST! Kristo Männistu: kus on tahe, seal on ka võimalus
Nädalavahetusel toimusid Eesti Meistrivõistlused tai poksis. Treener Kristo Männistu rääkis Goodfight podcast`is, et meistrid sünnivad läbi raske töö saalis.
Võitleja sees peab olema tuli
Männistu tõi välja, et selleks, et ta soovitaks sportlasel ringi või Eesti Meistrivõistlustele minna peab viimase iseloomus olema süda ja südikus, mida ei saa õpetada. „Kõike muud, näiteks tehnikat, saab õpetada, aga kui sul südant ja südikust pole, et minna lõpuni ja võitleja olla, siis… See on kõige tähtsam asi,“ lausus ta ja lisas, et peab selle all silmas asjaolu, et võitleja sees oleks tuli – kas sa ka reaalselt tahad võita ja lähed lõpuni välja, kui sul ka kondid katki on või annad alla.
Kristo Männistu treenerina
Männistu sõnas, et tahab loota, et on samal ajal õiglane, aga ka karm treener. Ta nõuab võistlejatelt palju ning mõlemapoolset austust – kui on vaja kritiseerida, siis ta teeb seda ning ootab sama ka sportlaste poolt vastu. „Kui nad tunnevad, et tänane trenn on natuke hull, siis ma loodan, et nad ütlevad seda. Oma keha tuleb tunda ja sellega koostööd teha. Eelkõige aga arvan, et olen emotsionaalne ja karm.“
Treener peab olema autoriteet, keda sportlane kuulab
Treener selgitas, et sportlase ja treeneri vahele peab aga jääma ka mingisugune piir ning omavahel ei saada olla päris sõbrad. Treener peab olema autoriteet, keda sportlane kuulab. Kui aga omavahel ollakse sõbratasandil, siis kaob austus ära. Männistu tõi näitena välja roundide vahepeal olevad pausid, mille jooksul saab vajadusel sportlase motivatsiooni lakke tõsta ning öelda, mida on vaja tehnilises pooles muuta. „Tihti, kui on olnud raske round, siis on vaja motiveerida. Mul on väga hästi meeles üks adrenaliinivõistlus Markusega, kus ta oli juba täitsa läbi. Ütlesin talle, et oled trennis nii palju tööd teinud ja nüüd siin loivad – võta ennast kokku! Ja mees tuli viimasesse ringi täiesti uue hingamisega,“ meenutas ta ja lisas, et just sellepärast peabki olema treeneri ja õpilase vahel lähedasem side, et esimene suudaks vajutada õiget nuppu ning teaks, millal on seda vaja vajutada ning millal mitte.
Treener peab olema autoriteet, keda sportlane kuulab.
Muay Thai Liiga areng on teinud suure hüppe
Männistu lausus, et kui tema omal ajal 2010. aastal alustas, siis toimus Muay Thai Liigal kokku 11 matši. Kui võrrelda seda käesoleva aastaga, mil mõlemal päeval toimus 60 fight`i ning esimesel päeval 10 matši ainult soojenduseks, siis treener tõdes, et areng on olnud tohutu. „120 sportlast täna, 120 sportlast homme – see on midagi uskumatut. See on äge! On olnud äge olla selles arengus sees. Põnevad ajad on ees. Tahan näha, mis saab 5-10 aasta pärast.“
Töökus võidab alati talendi
Lisaks tuli podcastis juttu ka Rasmus Maivelist, kelle kohta Männistu tõdes, et Rasmuse kasv sportlasena on olnud pigem stabiilne. „Olen talle alati öelnud, et Rasmus – sa oled väga talendikas, aga sa ei ole töökas. Töökus võidab alati talendi. Sa võid olla ükskõik kui talendikas, aga kui sa ei ole töökas, siis töökas mees võidab sind lõpuks niikuinii,“ lausus ta ja selgitas juurde, et Rasmusel on kombeks fight ära teha ning seejärel teha paus. Peale detsembrikuus toimunud UFN-i pole Rasmus aga pausi teinud ning on ilusti trennis käinud. „Loodan, et stabiilne kasv läheb nüüd järsemaks kasvuks.“
Töökus võidab alati talendi. Sa võid olla ükskõik kui talendikas, aga kui sa ei ole töökas, siis töökas mees võidab sind lõpuks niikuinii.
Nurgas olemine on teinekord palju raskem, kui olla ringis
Männistu tõi välja, et olles treenerina nurgas ning elades sportlasele kaasa, taob süda kindlasti kaks korda kiiremini kui muidu. „Nurgas olemine on teinekord palju raskem, kui olla ringis. Mida lähemale võistlus jõuab, seda higisemaks lähevad peopesad – mis sest, et olen seal nurgas sadu kordi käinud. See on raske, aga süda on alati uhkust täis, pole vahet mis tulemus on.“
Nurgas olemine on teinekord palju raskem, kui olla ringis.
UFN-i võit oli Markusele erilise tähendusega
Männistu lausus podcast`is, et Markus on heasüdamlik, rõõmsameelne ning töökas. Rakveres toimunud UFN-i võit oli Markusele erilise tähendusega, sest just enne võitlusõhtut oli Markus kokku kukkunud ja ei teadnud, kas saab üldse ringi minna. Ringi ta siiski läks. „Kui nädal aega enne matši kokku kukkuda, siis see on väga ohtlik ja halb märk. Lõpuks tuli välja, et probleem oli veresuhkrus. Nägin teda samal õhtul ja õnneks Markus polnud näost väga ära. Mõtlesin, et okei, teeme selle ära. Lasin tal samal päeval midagi head süüa ja võtsime järgmisel nädalal natukene raskemalt kaalu. Järelikult oli õige tegu,“ tõdes treener.
Kus on tahe, seal on ka võimalus
Männistu lausus lõpetuseks, et nii treenerina, võistlejana kui ka inimesena ei anna ta kunagi alla. „Ootan sportlast alati tagasi. Kus on tahe, seal on ka võimalus!“
GALERII: GOODFIGHT, ALEJANDRA KARU
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?