Markus Mittal, kes astub ringi 9. detsembril Rakveres Underground Fight Nightil, ütleb, et teda viib ikka ja jälle ringi tagasi soov ennast endale tõestada ja pingelangus pärast suurt ja pikka ettevalmistus. Samuti naudib ta suurt rahvamassi, kes kaasa elavad, kui ringis oled.
Tahe võidelda on suurem kui närv
UFN-i osales Markus ka mullu – see oli tema esimene kord nii suure rahvahulga ees võidelda. Ta tõdeb, et suur närv oli sees, aga võitlushing ja tahe oli veel suurem. „Võitudega isu aina kasvab ja tahaks ampsata aina suuremaid ampse!“ ütleb ta.
Võitudega isu aina kasvab ja tahaks ampsata aina suuremaid ampse!
Tänavu toimuvaks võistluseks ette valmistudes on Markusel suur rõhk tööl ja vaeval – nii füüsisel, tehnikal kui võhmal.
Valmistub ta oma peatreeneri Kristo Männistuga. Võitleja päevakava algab juba kell 6.30 jooksuga. Siis ta sööb ja läheb treeneriga esimesse trenni. Õhtul käib ta kas jooksmas või osaleb mõnes grupitrennis. Kaks korda nädalas käib ta treener Zee trennides, kus lihvitakse erinevaid Tai poksi stiili tehnikaid, nii lapadel kui paarisharjutustega.
Toitumist muudab ta võistlusteks valmistudeks kergemaks. Sööb vähem süsivesikuid, tarbib rohkem vett ja vitamiine.
Ringi minekuks valik ta alati loo selle järgi, mis annab talle vaba vibe’i, et matšinärvi vähemaks võtta ja keskenduda korra iseendale.
Trenn ja mindset käivad käsikäes
Võistluseks valmistudes peab tööd tegema ka oma mõtteviisiga. Markus usub, et kui oled kõvasti trenni teinud, oled enesekindlam iseendas ja oma võimetes. Tead, et vastane on võidetav. „Trenn ja mindset käivad käsikäes,“ arvab ta.
Võitlustpäeval naudib Markus päeva. Tund enne läheb ta majja, vaatab, kuhu minema peab ning proovib kõigil tuju kõrgel hoida. Enne ringi minekut kuulab ta veel rahulikku muusikat, sööb midagi kerget, teeb sooja ja räägib treeneriga gameplan’i läbi. Ja siis ongi ringi minek!
Markuse lemmikud
- Parim poksifilm: „Vasakukäeline“
- Raamat võitlejale: „Distsipliin võrdub vabadus“ Jocko Willink
VAATA GALERIID 2022 UFNILT: Maria Kilk
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?