Foto: Freepik

Fitnesspoksiga tegelemine on eriti kasulik istuva töö tegijatele

24. aprill 2024 | Uudised

Fitnesspoks sobib kõigile, kes soovivad oma vormi mitmekülgselt tõsta ning parandada kontrolli keha üle. Eriti hea on see ka inimestele, kes teevad istuvat tööd ning kannatavad kaela-, õla- ja seljaprobleemide käes, kirjutab veebileht hyvaterveys.fi.

Nimelt tabades käega poksikotti vabaneb löögienergia ning tõhusalt aktiveeruvad kaela- ja õlapiirkonna ning keskkeha lihased.

Fitnesspoks (Foto Freepik)

Foto: Freepik

Poksis on ka palju seljapöördeid ja küljekõverdusi, mis suurendavad lülidevaheliste kudede ainevahetust ning lülid taastuvad päevakoormusest. Kuna suurel osal inimestel on selg kange, siis aitab poksiga tegelemine parandada selle liikuvust ning üldiselt saab kogu kaela, õla ning selja piirkond vajaliku liikumise ja lõdvestuse.

Poksiga tegelemine parandada selja liikuvust ning üldiselt saab kogu kaela, õla ning selja piirkond vajaliku liikumise ja lõdvestuse.

Samuti areneb poksimisega koordinatsioon, kehakontroll ja tasakaal, sest keha peab jääma kontrollituks kõikides liigutustes, samal ajal kui jalad ja käed töötavad.

Ka aitab fitnesspoks vabaneda päeva jooksul tekkinud vaimsest pingest. Kui tuleb keskenduda löökidele, siis kõik muu ununeb ning asendub positiivse energiaga.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel