XPLOSION! Albert Starikov: see on mehelik spordiala / Альберт Стариков: это спорт муженственный

16. jaanuar 2021 | Uudised, Xplosion Fight Series

Albert Starikov ja Sergei Bogatov peavad 16. jaanuaril Xplosionil poksimatši.

Üks on 48, teine 47. Pole ju mingi vanus, kui Bernard Hopkins oli veel 49-aastaselt profipoksi maailmameister.

[GOODFIGHT] Miks ja millal hakkasite poksima?
[STARIKOV] Kui olin 9-aastane, otsustasin jalgpalli jätta ja poksima hakata. Arvasin siis ja arvan ka nüüd, et see on mehelik spordiala. Permis ja veel nõukogudeajal sündinu pääsemist NSV Liidu koondisse peeti millekski fantastiliseks. Siiski suutsin spordiseltsi Dünamo kooseisus saavutada koha liidu noortekoondises.

[GOODFIGHT] Mida peate oma parimaks matšiks?
[STARIKOV] Minu jaoks olid parimad matšid Koba Gogoladzega. Kohtusime ringis viis korda, maailma- ja Euroopa meistrivõistlustel. Tema oli kõige ebamugavam vastane. Ma austan teda aga väga.

[GOODFIGHT] Miks on Sofron suurepärane klubi treenimiseks?
[STARIKOV] Väga lihtne. 🙂 Viimase 10 aasta jooksul on meie klubi olnud alati riigi juhtivate hulgas. Tallinnas on see meie tulemusi arvestades parim. Seda kinnitavad Eesti Poksiliidu auhinnad ja nende reiting. Samuti reisime palju välisriikidesse, omandades kogemusi, kuigi mitte paljud klubid ei saa seda endale lubada. Pakume alati vormi ja kõike vajalikku. Klubi on koht, kuhu soovite tulla isegi vabal ajal.

[GOODFIGHT] Tundub, et kõige parem viis võita on lüüa ja siis astuda eest ära, mitte laskuda löökidevahetusse. Kui keeruline see tegelikult on?
[STARIKOV] Parim viis võita on kõigepealt enda alistamine. Kui kontrollite oma emotsioone, saate kontrollida kogu võitlust. Ja ma ei õpeta tagasi astuma. Õpetan astuma ühe sammu tagasi, et astuda kaks sammu edasi. See on ainus viis lahingus võita.

Parim viis võita on kõigepealt enda alistamine. Kui kontrollite oma emotsioone, saate kontrollida kogu võitlust.

[GOODFIGHT] Mis matš Xplosioni ajaloost meeldib?
[STARIKOV] Mul on raske vastata, sest ei taha kedagi solvata. Usun, et iga sportlane valmistub piisavalt.

[GOODFIGHT] Parim venekeelne poksija maailmas?
[STARIKOV] Parimat ei oska nimetada, igaühel on oma karisma. Mulle avaldab Sergei Kovaljov muljet oma lähenemisega matšidele: iseloom, löök, surve kaotamist kartmata. Ka Aleksander Ussik on mitmekesine, intelligentne poksija. Ta on ka väga huvitav inimene.

[GOODFIGHT] Miks Floyd Mayweather on või ei ole ajaloo parim poksija?
[STARIKOV] Selle üle, kas ta on parim poksija, võib vaielda. :)) Kuid poksis on ta kindlasti parim ärimees. Ta on kõigi aegade enim teeninud poksija.

[GOODFIGHT] Mida arvate sellest, et poksijad tõukavad kaalumisel teineteist?
[STARIKOV] Ma arvan, et see on osa show‘st ja ärist. Kuigi pange tähele, et venekeelse poksi tipud seda ei tee, sest vastase suhtes kehtivad austuse ja käitumise põhimõtted. Ka mina arvan, et kui tahad näidata, kui lahe sa oled, astu ringi ja tõesta seda!

[GOODFIGHT] Kuidas saite aru, et on aeg loobuda?
[STARIKOV] Aga kes ütles, et ma loobusin? :))

[GOODFIGHT] Kuidas panete vaatajad uskuma, et võtate seda matši tõsiselt?
[STARIKOV] Tõsidust peaks näitama juba see, et ma astun poksiringi. Mulle tehakse pärast selle matši väljakuulutamist 50 kõnet päevas. :))

[GOODFIGHT] Почему и когда начали заниматься боксом?
[СТАРИКОВ] Когда мне было 9 лет, я решил бросить футбол и заняться боксом. Так как посчитал, да и сейчас считаю, что это спорт муженственный. Родился в Перми, еще в Советское время и тогда попасть в сборную СССР считалось чем-то фантастическим. Однако, я смог добиться места в молодежной сборной союза за спортивное общество Динамо.

[GOODFIGHT] Что вы считаете своим лучшим матчем?
[СТАРИКОВ] По мне, лучший мой матч был с боксером Koba Gogoladze. Мы встречались на ринге 5 раз, на Чемпионатах Мира и Европы. Это был самый неудобный соперник. Однако я отношусь к нему с большим уважением.

[GOODFIGHT] Почему Софрон отлично подходит для клубных тренировок?
[СТАРИКОВ] Здесь все просто. 🙂 Наш клуб всегда за последние 10 лет, точно – в лидерах страны, а в Таллине по показателям выступлений наших ребят – лучший. Это подтвержают награды Союза бокса Эстонии и их рейтинг. Также, мы очень много ездим по зарубежным странам, получая опыт, хотя не многие клубы могут себе это позволить. Мы всегда обеспечиваем формой и всем необходимым. Клуб это то место, куда хочется приходить даже в свободное время.

[GOODFIGHT] Кажется, что лучший способ победить – это ударить, а затем отступить. Насколько это сложно на самом деле?
[СТАРИКОВ] Лучший способ победить – это прежде всего победить самого себя. Когда ты контролируешь свои эмоции, ты можешь контролировать весь бой. И я не учу отступать назад. Я учу отступить 1 шаг назад, чтобы сделать 2 вперед. Вот только так можно выиграть бой.

[GOODFIGHT] Какой матч из истории Xplosion нравится?
[СТАРИКОВ] Затрудняюсь ответить, так как не хотел кого-то обидеть. Верю, что каждый спортсмен готовиться достойно.

[GOODFIGHT] Кто лучший русскоязычный боксер в мире?
[СТАРИКОВ] Лучшего назвать не могу, у каждого своя харизма. Мне импонирует Сергей Ковалев с его подходом к бою: характер, удар, давление не боясь проиграть. А также Александр Усик – это разнообразный, умный боксер. Он и как личность очень интересный человек.

[GOODFIGHT] Почему Floyd Mayweather лучший или не лучший боксер в истории?
[СТАРИКОВ] На счет того, что он как боксер лучший, можно поспорить. :)) Но бизнесмен в боксе он точно лучший. Он самый кассовый боксер всех времен.

[GOODFIGHT] Что вы думаете об этом, что боксеры толкают друг друга при взвешивании?
[СТАРИКОВ] Я думаю, что это часть шоу и бизнеса. Хотя заметьте, что лидеры русскоязычного бокса этого не делают, потому как есть принципы уважения и воспитания к сопернику. Я также считаю: хочешь показать какой ты крутой?! – выходи на ринг и докажи!

[GOODFIGHT] Как вы поняли, что пора бросить боксерскую карьеру?
[СТАРИКОВ] А кто сказал, что я ее бросил? :))

[GOODFIGHT] Как заставить зрителей поверить, что вы серьезно относитесь к этому матчу?
[СТАРИКОВ] Серьезно уже то, что я в принципе выхожу в ринг. Я принимаю до 50 звонков в день только по поводу этого матча. :))

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel