Foto: Pixabay

Võitluskunstide müüdid ja legendid – Maole jalgade joonistamine

13. jaanuar 2021 | Uudised

Peter Lewise “Võitluskunstide müüdud ja legendid” on lühikestest mõistujuttudest koosnev raamat, mis annab edasi vanu idamaiseid tarkusi, milledes on sõnum ka nüüdisaegsetele inimestele.

GoodFight avaldab Peter Lewise raamatust loo.

Maole jalgade joonistamine

Kord elas üks kuulus kung-fu meister, kes oli juba vanas eas. Traditsioon nägi ette, et ta peab edastama salajased teadmised oma kung-fu stiili kohta koge vanemale õpilasele. Paraku ei ole vanus sellisel puhul ainult ajaline mõiste. Probleem, millega meister kokku põrkas, oli see, et tal oli kaks võrdsete oskustega õpilast. Et nende vahel valikut teha, otsustas ta mõlemad proovile panna. Ta käskis mõlemal õpilasel minna välja ning kummalgi üks loom liivale joonistada. See õpilane, kes joonistab oma looma kiiremini ning kelle loom on meistri poolt hetkega äratuntav, pärib salajase õpetuse.

Kumbki õpilane krabas pulga ja alustas kiiresti tööd. Ilma mõtlemata joonistas esimene õpilane liivale pikaksvenitatud S-i. Seejärel vaatas ta ringi ning nägi, et teine õpilane joonistab ikka veel. Muretsedes, et võib-olla tegi ta oma töö liiga kiiresti valmis, hakkas esimene joonistaja seda kaunistama, lisades seeria kõverjooni, mis pidid tähendama jalgu. Kui ta oli lisamas kolmandat jalga, tõusis teine õpilane püsti, osutades oma lõpetatud tööle. Meister vaatas tööd üle ja kuulutas teise õpilase võitjaks.

Esimese õpilase poole pöördudes küsis meister: „Ütle mulle, miks järkasid sa liivale joonistamist pärast seda, kui su joonistus paistis selgelt mao moodi?“

Õpilane vastas: „Seepärast, meister, et mõelnud maost ja selle kiiresti valmis joonistanud, hakkasin ma kahtlema, kas sa ikka mõistad, mis see olema peaks. Nii lisasingi talle jalad, et ta sisalikku meenutaks.“

„Kahtlus sinu meeles ning kõhklus, mida sa üles näitasid, maksis sulle stiili järgmise meistri koha,“ lausus õpetaja.

Sellest ajast peale öeldakse: „Ära joonista maole jalgu juurde“, kui keegi püüab mõttetult täiustada midagi, millest niigi piisab.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel