Foto: Jekaterina Starikova

Videod: Eesti poksijad jõudsid juunioride EM-il taas medalile

20. oktoober 2021 | Uudised

Budvas juunioride EM-i 20. oktoobril peetud veerandfinaalides tagasid Eesti poksijad ühe medali.

Sellega sai hakkama poolraskekaalus poksiv Anton Vinogradov, kes oli 5:0 üle eelmise EM-i pronksmedalistist Georgi Stojanovist (Bulgaaria). Bulgaarlane survestas, kuid eestlane võitis vasturünnakutega. Tohterdamist vajasid mõlemad. Mõlemad sattusid hoogsa stiili tõttu põrandale. Viimaseks raundiks oli edu tagatud ja Anton hoidis distantsi.

Keskkaallane Igor Antonov kaotas Akim Pavljukovile (Venemaa). Igor sai 2. raundis löögi kõhtu ega suutnud jätkata.

Kergekeskkaalus osaleval Makar Vdovitšenkol ei õnnestunud tasavägises kohtumises kohaliku Djordje Smolovici kaitset murda – 0:5. Makar alistas 18. oktoobril kaheksandikfinaalis tehnilise nokaudiga 2. raundis Moldova poksija Aleksander Guranda. “Makar on ääretult heade psühholoogiliste näitajatega poksija, kes ei lasku kunagi emotsioonidesse ja on suuteline matši kestel maksimaalselt keskenduma. See tõi ka seekord edu,” ütles siis Eesti Poksiliidu peasekretär Jelena Kalbina.

Gennadi Tolmatšov tunnustas treener Albert Starikovi, kes enne EM-i korraldas Eesti poksijatele välismaal rohkem kui pooltosinat treeninglaagrit ja treenis neid Leedu, Läti ja Poola poksijatega. „Poksijate jaoks on oluline, et nende nurgas on treener, kellel on suured kogemused rahvusvahelistes matšides osalemises,” ütles ta.

Eelmisel EM-il tõid Eestile medalid Aleksandra Meliss ja Joosep Palm.

Makar: 2.07

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel