IG sergo.grant

VIDEO! Sergei Strinža valmistus MM-iks Hamzat Tšimajeviga

15. jaanuar 2022 | Uudised

24.-29. jaanuarini toimub Abu Dhabis vabavõitluse MM, kus võistleb ka Sergei Strinža.

Tal oli suur soov minna kuskile laagrisse. Laual oli mitu varianti. Laager algas 17.-19. detsembrini Invictas ja 27.-31. detsembrini Rammus. 3. jaanuaril sõitis Sergei Rootsi harjutama Allstarsi, 17.-20. jaanuarini on aga kavas trenn endise WBO meistri Robert Stieglitziga.

Tokoni treener Juri Gribovski soovitas proovida Allstarsi, kus treenivad Hamzat Tšimajev ja Alexander Gustafsson, kuna üks ühine tuttav oli seal käinud. Juri kirjutas sinna, sai vastuse, et eestlased on oodatud ja nii Sergei Rootsi-suuna jalge alla võttiski.

Tšetšeeniast pärit Tšimajev kolis emaga Rootsi venna juurde 2013. aastal. Algul elas ta Kalmari linnakeses ja treenis kohalikus maadlusklubis, 2017. aastal kolis aga Stockholmi, et vabavõitlusele pühenduda, ja liitus Allstarsiga. 2018. aastast on ta pidanud 10 profikohtumist ja võitnud kõik. Plaanis on kohtuda 9. aprillil Gilbert Burnsiga. Lepingut veel pole.

“Ta on treeningsaalis täielikult omas elemendis. Austan teda väga juba puhtalt selle põhjal, kui palju ta trennis vaeva näeb. Ta on tehniliselt ja füüsiliselt väga tugev sportlane. Nad on tekitanud enda saalis väga hea atmosfääri ja neil on väga hea meeskond. Kõik austavad üksteist ja kõik on seal puhtalt sellepärast, et ise paremaks saada ja et teised nende ümber areneksid,” iseloomustab Strinža.

Nad rääkisid peamiselt trennist ja Tšimajevi teadmised Eesti kohta ei tulnud jutuks.

“Ma olen näinud, kuidas Tšimajev lööb võitlejaid isegi treeningul jab‘iga pikali. Arvatakse, et Usman käib tal üle jõu, aga ma olen tema lööke tundnud ja need on liiga võimsad, liiga täpsed,” ütleb sõbra kohta Gustafsson, kes tegeles kunagi ainult poksiga. Allstarsi juhib Gustafssoni treener Andreas Michael, kes treenis kunagi Rootsi poksikoondist olümpiaks.

Gustafsson loobus võistlemisest pärast 2019. aasta kaotust Anthony Smithile. Ometi osales ta peagi ühes kohalikus jitsimatšis ja võitles seejärel 2020. aastal UFC-s Fabricio Werdumiga. Ta ütles tänavu, et soovib väga taas võidelda.

Strinža sõnul on Gustafsson väga lahke ja sõbralik, tuleb alati kõiki tervitama, on alati sooja südamega. Tihti on tal kaasas laps ja on näha, et tegemist on väga hea inimese ja isaga. Gustafssoni fänn on Strinža alates matšist Jon Jonesiga, kus rootslane näitas tipptasemel löögi- ja maadlustehnikat ning tõelist võitlejahinge.

“Sellest ajast teenis ta ära minu austuse. Nüüd, kui olen temaga ise kokku puutunud, on see isegi kasvanud,” sõnab ta.

Eestlase treeningpartneriteks Rootsis olid veel mitmed One’i, Brave’i ja UFC võitlejad, nagu Reinier De Ridder, Volkan Özdemir jt.

“Hommikuti oli meil profigrupp, kus treenisime kõike koos: BJJ, püstivõitlus, maadlus, crossfit ja muu. Treening oli väga tasemel; treenerid on seal nõudlikud ja tahavad, et võitlejad areneks,” tunnustas Strinža.

UFC-d ta siiski väga ei vaata. Kui, siis vaid suuri matše, kui minnakse klubi või sõpradega kuskile vaatama. Ta arvab, et Max Holloway siiski vääriks Alexander Volkanovskiga kolmandat kohtumist, kuna on võtnud vastu väljakutsujaid ja kerkinud edetabelis.

Videot trennist Rootsis saab vaadata Allstarsi Instagramis.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel