Kaido Leesmanni trenn võitlussportlastega. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

VIDEO! Kuidas tipptreener Kaido Leesmann võitlussportlastest võitjaid voolib: jõutreening olgu struktureeritud ja individuaalne

05. september 2024 | Trennid, Uudised

Kaido Leesmann on treener, kelle käe all on mitmed poksijad, teiste hulgas ka Astrid Johanna Grents ja Maarja Õkva, saanud mitte ainult füüsiliselt tugevamaks, vaid ka vaimselt vastupidavamaks.

Kaido Leesmann on treener, kelle käe all on mitmed poksijad saanud mitte ainult füüsiliselt tugevamaks, vaid ka vaimselt vastupidavamaks.

Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Leesmanni treeningstiil põhineb aastatepikkusel kogemusel ja detailiderohkel lähenemisel, mis võimaldab sportlastel saavutada maksimaalse tulemuse nii võistlusringis kui ka spordisaalist väljaspool.

Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Treenitakse individuaalsete vajaduste järgi

Kaido Leesmanni treeningfilosoofia keskendub individuaalsele lähenemisele. Ta rõhutab, et treening ei ole kunagi universaalne lahendus – see peab olema kohandatud vastavalt sportlase konkreetsetele vajadustele ja arenguetapile: “Väga oluline on ka see, mis hetkel me seda trenni teeme. Kas tal on parasjagu võistlusfaas või ettevalmistus või me laome põhja,” selgitas Leesmann GoodFight’ile antud intervjuus. Iga sportlase füüsiline seisund ja nende individuaalsed eesmärgid määravad, milliseid harjutusi nad Kaido juhendamisel trennis teevad.

Treening ei ole kunagi universaalne lahendus – see peab olema kohandatud vastavalt sportlase konkreetsetele vajadustele ja arenguetapile.

Maarja Õkva ja Astrid Johanna Grents. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Lisaks märkis treener, et tipptasemel võitlejate treenimisel on sama oluline nii füüsilise kui ka vaimse vastupidavuse arendamine. See hõlmab ka jõutreeningut, mida paljud poksijad võivad algselt alahinnata. “Me teeme spetsiifilist trenni, mis toetab nende eriala. See ei ole lihtsalt tavaline jõutreening, kus tõstetakse raskusi ja tehakse biitsepsit,” rõhutas Leesmann, lükates ümber stereotüübi, et jõutrenn ei ole võitlussportlasele vajalik.

Tipptasemel võitlejate treenimisel on sama oluline nii füüsilise kui ka vaimse vastupidavuse arendamine. See hõlmab ka jõutreeningut, mida paljud poksijad võivad algselt alahinnata.

Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Vigastused on võitleja argipäev

Leesmann mõistab ka sportlaste vaimseid katsumusi, eriti vigastuste puhul, mis on võitlejate maailmas paratamatud. Poksijad, kes taastuvad vigastustest, vajavad mitte ainult füüsilist taastumist, vaid ka vaimset tuge, kuid sellest hoolimata ei näe treener vigastusi ainult negatiivsena. “See on fighterite argipäev – kui keegi tuleb siia trenni ja ta mitte midagi ei valuta, siis tekib küsimus, et mida sa vahepeal teinud oled,”  naljatleb ta.

Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Astrid Johanna Grents, kes on parasjagu taastumas vigastusest, kirjeldab oma kogemust kui midagi, mida on vaja läbi elada, et tugevamaks saada. “Minule seekord ei olnud vaimselt isegi see väga raske, sest olen selle vigastuse korra läbi elanud. Ma teadsin, mida oodata, kuidas käituda ja kui kaua see taastumine aega võtab. Ma võtsin üks päev korraga ja tegin seda, mida ma sain,“ räägib Astrid, rõhutades, et vigastusest taastumine on vaimse tugevuse proovikivi.

Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Ka Maarja Õkva jagab Astridi pühendumust, ent tema eesmärgid on suunatud rohkem treeneritööle. “Minu eesmärgid on pigem treeneri erialaga seotud, kuna vanus mängib siin juba suurt rolli. Aga ma tahan saada võimalikult palju kogemust võistlustest, et anda seda edasi oma õpilastele,“ kirjeldab Maarja oma pikaajalisi sihte.

Tahan saada võimalikult palju kogemust võistlustest, et anda seda edasi oma õpilastele.

Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Sihikindlus inspireerib

Kuigi igapäevaselt puutub Kaido Leesmann palju kokku just sportlastega, ei piirdu ta aga ainult eliitvõitlejate treenimisega. Tema sõnul on jõutreening kasulik nii igale sportlasele, aga ka neile, kes erinevaid spordialasid alles katsetavad. Küll aga peab silme ees olema kindel siht. “Alati ei ole treenerit kõrvale vaja ja piisab ka YouTube’ist, aga kui sul on kindel siht ja eesmärk, siis see on ka minu jaoks inspireeriv. Sellistele inimestele leian ma alati aja, et neid eesmärgile lähemale aidata,” lubab Leesmann.

GALERII: GOODFIGHT, EVELIN KRUUS

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel