VIDEO! Karelson võttis järjekordse suurvõistlustemedali

05. august 2019 | Uudised

Kreeka-rooma maadleja Richard Karelson juunior (-92 kg) võitis Sofias kadettide MM-il pronksi.

Kvalifikatsiooniringis võitis ta 6:0 Alexander Camil Perez Mayorgat (Mehhiko) ja kaheksandikfinaalis 8:0 Radek Sifaldat (Tšehhi), teatas maadlusliit.

Veerandfinaalis tuli vastu Muhammad Jevlojev (Venemaa), kes on 2018. ja 2019. aasta kadettide EM-i kuld ning 2018. aasta kadettide MM-i hõbe. Karelson tegi ennastületavalt hea matši, juhtides veel viimasel minutil 3:0, aga siiski tuli tal lõpuheitluses vastu võtta valus punktikaotus viigilise skoori 3:3 juures.

Kuna vastane jõudis finaali, sai Richard heitlust jätkata lohutusringis, kus tuli Aasia meistri Saeid Amirjan Karimizadehi (Iraan) üle 3:2 võit.

Pronksimatšis alistus 0:3 Laszlo Varsanyi (Ungari). Teine pronks läks Oktay Demirile (Türgi).

Kullamatšis alistas Latsin Valijev (Aserbaidžaan) Jevlojevi.

Maarja Plaser (-57 kg, Korrus3) lõpetas 11. kohaga. Euroopa noorte olümpiafestivalil saavutas ta 5. koha.

Sofias maadlesid ka Ekke Kõu Leitham (-55 kg, Korrus3), Remo Ojaste (-65 kg, Väike-Maarja RSK/Audentese SG) ja Robyn Paulberg (-80 kg, MK Leo).

Karelsoni klubi Nelson saab augustis 30-aastaseks. Tema isa Richard Karelsoni parim saavutus on juunioride EM-i hõbe (1995). Richard noorem maadleb juba 17. augustil Tallinnas juunioride MM-il.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel