Conor McGregor oli enne matši Habibiga suurem staar kui Habib. Enam mitte.

07. oktoober 2018 | Uudised

Las Vegases tehti 6. oktoobril juurde jälle jupp võitlusspordiajalugu. UFC kergekaalu tšempion, kaotuseta Habib Nurmagomedov (Venemaa) kohtus Conor McGregoriga (Iirimaa), kellel kolm kaotust. Matš, millest räägiti vähemalt enne väga palju.

T-Mobile Arena, kuhu mahub 20 000 inimest, müüdi kiiresti välja. 200-dollarised piletid läksid kolme minutiga ja mõne päevaga ka 1000-dollarised. Löödi üle UFC 129, kus Georges St-Pierre kohtus Jake Shieldsiga. Toimus see Toronto Rogers Centeris, kuhu mahub ligi 56 000 inimest, ent piletid olid odavamad ja kassa tuli 12 miljonit dollarit. Rekord on UFC 205 käes, mis peeti New Yorgis ja kus McGregor kohtus Eddie Alvareziga. Tehti Madison Square Gardeni rekord 17,7 miljonit dollarit.

UFC teatas, et Habib vs McGregori pay-per-view ehk tasulise ülekande on tellinud üle 3 miljoni vaataja, mis teeks sellest edukaima MMA PPV. UFC küsib PPV eest tavaliselt 65 dollarit. Floyd Mayweather juuniori ja Manny Pacquiao matšil oli 4,6 miljonit ning Floydi ja McGregori matšil 4,4 miljonit PPV-vaatajat. Vaadatuim MMA PPV on Diaz vs McGregor 2, mille eest maksis 1,6 miljonit vaatajat.

McGregori ametlik teenistus oli 3 miljonit, Habibil 2 miljonit dollarit.

McGregor prognoosis, et teenib matšiga 50 miljonit dollarit.

Matšieelsele kaalumisele ilmus Drake.

UFC 229-l võidelnud Felice Herrig hurjutas McGregori jüngreid, kes olevat teinud klounist kultuse.

Habib dikteeris algusest peale. Ta paiskas McGregori avaraundis maha. Järgmises raundis kukutas ta iirlase paremaga. McGregor pääses puurist haaramisega ja reeglitevastase põlvelöögiga pähe. Aga ega tema polnud ka mingi spagetikätega amööb: 3. raundis muutus McGregor aktiivsemaks ja võitis ilmselt raundi. Habib alistas iirlase lõpuks 4. raundis kägistusega.

Siis läks pööraseks. Habib jooksis puurist välja ja ründas McGregori kaaslast. Üks Habibi kaaslasi lõi puuris McGregorit. Piiblis öeldi selle kohta heebrea keeles tohu wa-bohu, eesti keeles öeldakse tohuvabohu. UFC president Dana White keeldus turvalisuse tõttu Habibile vööd andmast ja intervjuud jäeti ära.

Habib on 2009. ja 2010. aasta sambo maailmameister. Ta võitles usinalt Venemaa MMA-üritustel ja läks 2012. aastal UFC-sse, kus temast sai esimene venelasest tšempion. See oli Habibi esimene kord tiitlit kaitsta. Ta sai tšempioniks aprillis võiduga Al Iaquinta üle. Matši PPV ostis 350 000 vaatajat.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel