Foto: Lii Raasuke

Värske Eesti meister Laura Lind võtab aasta matšid kokku

18. detsember 2019 | Muay Thai Liiga, Uudised

Laura Lind alistas paari päeva eest Eesti meistrivõistlustel tai poksis Kerli Kingi ja tuli meistriks.

Ta on osalemas 18. aprillil Underground Fight Nightil.

„Laura on väga tehniline ja tasakaalukas,” on öelnud Ott Remmer. Laura treenib Soomes Combat Academys, Eestis olles aga Tartu TPK-s.

Räägime siis alustuseks meistrivõistluste matšist.

Matš läks hästi, lõpptulemusega jäin rahule. Olin eelnevalt näinud vastast võistlemas ja teadsin juba natuke, mida oodata. Vastane alustas rünnakuid üpris palju, proovisin igale rünnakule vastata ja situatsioonid enda kasuks nii keerata.

Mis matšid mulje jätsid?

Maarja Õkva ja Eneli Sõmeri matši oleks väga tahtnud näha, aga see oli täpselt peale minu matši ja jäi nägemata. Oskar Künnapuu ja Allan Volosatõhi matši oli väga huvitav vaadata. Mõlemad andsid kõik, mis suutsid. Jan Beljajevi matše oli ka lahe vaadata. Mulle meeldib tema stiil väga. Ei hakka kohe pommitama, vaid otsib neid õigeid auke ja hetki, kuna rünnata.

Eesti Muay Thai Liiga alanud hooaja avaetapil tuli võit Marian Miido üle.

Matš Marian Miidoga oli spontaanne minek. Pidin algselt tegema kordusmatši Maarja Õkvaga, aga kohapeal sain teada, et ta oli haigeks jäänud vist. See matš läks hästi. Vastasel oli elu esimene matš. Tegi päris hästi ja kõvad löögid olid, aga ta otsis rohkem ühte kõva lööki. Proovisin selles matšis rohkem liikuda ja punkte korjata.

Kui on sama vastasega mitu matši, kuivõrd on siis tunda, et vastane on midagi õppinud eelmisest?

Ringis õpid oma vastast üpris hästi tundma. Mis on vastase põhilöögid ja kuidas ta liigub jne. Kordusmatšis saab seda kõike ära kasutada. Olen elus korra teinud vastasega kaks matši. Peale esimest matši rääkisime vastasega ja ta ütles, et kartis algselt minuga teha, kuna nägi soojendust tehes, et mu käe- ja põlvelöögid tundusid tugevad. Matši ajal märkas ta, et on klintšis minust tugevam ja hakkas kogu aeg klintši ronima. Kui temaga kordusmatši tegin, teadis vastane, et ma olen klintšis nõrgem ja võitis mind sellega jälle ära.

Kui palju on Eestis teie kaalu tüdrukuid, kes osalevad liigas, aga kellega te pole võidelnud?

Mõned ikka on, nagu näha. Tean, et päris palju naisharrastajaid on selles kaalus või üleüldse, aga võistlema tulevad vähesed.

Liiga eelmine hooaeg lõppes kaotusega Eneli Sõmerile.

Matš Eneli Sõmeriga oli minu jaoks raske. Mul oli enne seda olnud väike paus võistlemisest ja ringitunnetust polnud. Vastane oli väga tugev, tegi kogu aeg rünnakuid ja oli klintšis tugevam kui mina. Sinnamaani arvasin kogu aeg, et olen natuke kogenum klintšis, kuna Eestis väga ei õpita seda. Ei saanud ennast selles matšis käima üldse, sain mõned päris tugevad löögid sisse ja klintšis polnud enam jõudu, et pusida.

Liiga aasta esimesel etapil te ei osalenud. Ei saanud Soomest tulema?

Olin tööl sel ajal jaa.

Mis lahinguid olete väljaspool Eestit tänavu pidanud? Kuidas läks Muay Thai By The Beach?

Soomes olen käinud ainult saalivõistlustel. Muay Thai by The Beach oli klubi Muay Tribe korraldatud välisüritus. Matš läks seal väga hästi. Suutsin ringis teha kõike, mida nurgast öeldi ja pea töötas endal ka hästi. Vastane oli varem osalenud ainult saalivõistlustel ja see oli tema esimene 3×3 matš.

Milliseid välismaa võistlusi jälgite, sh Soome omi? Miks Checkbin lemmik on?

Jälgin rohkem selliseid, kus keegi tuttav või trennikaaslane võistleb. Deo “Checkbin” Phetsangkhat on mu treener Soomes. Üks parimaid taipoksijaid ja põhjus, miks tai poksist huvitusin.

Viimase Nr 1 Fight Show olete ära vaadanud? Astur – Kibus?

Käisin ise kohapeal vaatamas. Kõik fight’id olid head. Kõige rohkem meeldisid Vorovski ja Jürjendali matšid. Jürjendali vastane oskas hästi push kick‘ide ja low kick’idega rünnata. Olin ise Kibuse poolt, aga tundus, et ta ei saanud ennast hästi tööle.

Kuidas sportlane teab, et ta treenib õigesti? Öeldi ju viimati, et Fury peaks treenerit vahetama.

Kui tulevad tulemused, treenides jäädakse terveks ja asi ei muutu sul nii-öelda kohustuseks, on minu arvates kõik õigesti.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel