Vaata, milliste tulemustega maadleja Helary Mägisalu NATO testi sooritas

03. oktoober 2022 | Uudised

Selleks, et kaitseväelased oleks rahu- ja sõjaaja ülesannete täitmiseks heas vormis, arendatakse nende kehalisi võimeid ja propageeritakse liikumisharrastust. Hindamiseks kasutatakse kehaliste võimete kontrolltesti ehk NATO testi. Eelmisel reedel saigi Kalevi staadionil kaasa elada sportlikule vaatemängule, kui 40 inimest EOK Spordinädala raames testi sooritasid. Teiste seas tegi testi ka maadleja Helary Mägisalu. Helary rääkis lähemalt, kas see oli tema jaoks kerge või raske ülesanne ning kuidas ta selleks valmistus.

Helary tõdes, et kuigi hetkel on tal käsil puhkeperiood, on tegu siiski aktiivse puhkusega ja NATO test sobis hästi tema plaanidega kokku, ja pealegi – oli ju spordinädal. „Oleme teistele eeskujuks,“ vastas ta küsimusele, miks otsustas end EOK Spordinädala raames NATO testis proovile panna.

Helary sõnul ei valmistanud kõhulihased ega ka kätekõverdused talle suurt väljakutset, aga see-eest jooksus tuli kõvasti pingutada, kuna jooksmist tema treeningplaanis lihtsalt pole. Ta tõdes, et üllatavalt meeldiv oli näha NATO testi sooritamas nii meie tippsportlaseid, kui ka kaitseministrit Hanno Pevkurit ja Team Estonia liikmeid. „Näha oli, et Hanno Pevkur pole spordist suure kaarega mööda käinud vaid vastupidi – on suurepärases vormis ja sellega ka kindlasti paljudele eeskujuks,“ selgitas ta ja lisas, et on ka imetlusväärne, et Kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Heremil osales sellistel ärevatel aegadel, millal sõda on aktuaalne, spordinädalal ja tegi vägagi korraliku tulemuse.

Hetkel on Helaryl käsil kahenädalane ravi ning seejärel saab juba uue hooajaga algust teha. 4.-5. november toimub Tallinnas rahvusvaheline maadlusvõistlus „Palusalu,“ millest kindlasti ka Helary plaanib osa võtta. „Selle aastanumbri sisse jääb veel paar väiksemat laagrit ning ilmselt ka kokku 3 võistlust,“ lausus ta.

Kaitseväelastel on kehaliste võimete hindamiseks kontrolltest, mis koosneb kolmest osast: kätekõverdused toenglamangus kahe minuti jooksul, kõhulihasteharjutused kahe minuti jooksul ning aja peale 3200 meetri jooks.

Helary tulemused NATO testis: 

  • Kätekõverdused: 94 – 100 punkti
  • Kõhulihased: 80 – 100 punkti
  • 3.2km jooks: 13.00 min – 100 punkti
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel