Oleksandr Usyk

Foto: Shutterstock

Usyk avaldas toetust Ukraina poksijatele: poisid, te olete võimsad!

04. oktoober 2022 | Uudised

Rahvusvaheline Poksiliit (IBA) keelas eelmisel nädalal Ukraina juunioride koondisel võistelda Euroopa meistrivõistlustel oma riigi lipu ja hümni all. Otsust põhjendati sellega, et Ukraina valitsus sekkus kohaliku alaliidu töösse, vahendab Skysports.com.

IBA andis küll mõista, et Ukraina sportlased saavad jätkuvalt võistelda, aga ei saa seda teha oma riigi lipu all. Selle otsusega polnud ukrainlased aga nõus, mistõttu jääb neil Itaalias toimuval EM-il võistlemata.  IBA presidendiks on venelane Umar Kremlev, kes on alaliitu läbi suursponsor Gazpromi toonud 30 miljonit eurot.

Valitsev maailmameister Oleksandr Usyk võttis seepeale sotsiaalmeedias sõna ning avaldas toetust Ukraina poksikoondisele. „Umar – see pole lihtsalt lipp, need on kogu maailmas vabaduse värvid. Sa ei saa murda meie meeste vaimu, kes võistlevad. Sa ei saa sellest isegi unistada.

Poisid, te olete võimsad ja tänan teid, et näitasite kogu maailmale oma vaprust ja vaimujõudu. Ukrainlased on tugeva tahtega. Au Ukrainale,“ kirjutas Usyk Instagramis.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Usyk. Cat. Aleksandr (@usykaa)

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel