Ussik võttis Joshua meistrivööd

26. september 2021 | Uudised

Üliraskekaalu WBA, WBO ja IBF-i meister Anthony Joshua kaotas tiitlid 25. septembril Londonis Aleksander Ussikile.

Ussik ründas algusest peale. 3. raundis tabas ta meistrit nii, et Joshual jalad vankusid. 6. raundi lõpuks oli ka Ussiki silm sinine, aga Claressa Shieldsi arvates poleks Joshua pidanud esimesed viis raundi kulutama passimisele. Ussik tantsis kui Tiit Härm. Ta lihtsalt tantsis Joshua üle, täpselt nagu Joshua tantsis Andy Ruizi kordusmatšis üle. 10. raundis sai Ussik näohaava, kuid Joshua silm hakkas kinni paistetama. Ussik võitis 117:112, 116:112, 115:113.

Keegi polnud varem tabanud Joshuat 148 korda. Keegi polnud varem tabanud Joshuat (viimases) raundis 29 korda.

“Matš läks nii, nagu ma arvasin. Anthony vastas mõne löögiga, aga see polnud midagi erilist. Mu nurk ei lubanud teda nokauteerima minna,” ütles Ussik. “Ma olen jaanuarist peale nii palju trenni teinud. Ma ei näinud oma perekonda. Tahan olla nendega. Korduskohtumisele ei taha praegu mõelda.”

“AJ mõtleb juba korduskohtumisele, aga nüüd on favoriit juba Ussik,” sõnas korraldaja Eddie Hearn, kes esindab mõlemat poksijat.

Joshua teenis Mirrori andmetel vähemalt 15 miljonit naela, mis oli vähem kui Aleksander Povetkiniga kohtumise eest teenitud 20 miljonit naela. Ussiki meeskond teatas, et Ussik teenib vähemalt 20% auhinnafondist, Vladimir Klitško endine treener Sergei Gorodnitšev aga arvas, et Ussik teenis tõenäoliselt miljon dollarit.

Evander Holyfield ei osanud öelda, kumb võidab, kuid arvas, et kui tema suutis kõige raskemasse kaalu tõusta ja võita, siis peaks suutma ka Ussik.

Staadionil oli üle 66 000 pealtvaataja.

Matšile eelnenud uudiseid saab lugeda SIIT.

Ülejäänud tähtsamad kohtumised:

WBO meister Lawrence Okolie alistas Dilan Prasovici

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel