Ussik tegi üliraskekaaludebüüdi, Bivol poksis Leniniga

13. oktoober 2019 | Uudised

Chicago 12. oktoobri poksiõhtu tähtsaimas matšis polnud kaalul tiitleid.

Aleksander Ussiki üliraskekaaludebüüti Chazz Witherspooni (38-3 enne) vastu oli vaatama tulnud ligi 9000 inimest. Ukrainlane kaalus 98, ameeriklane 110 kilo.

Võit läks Ukrainasse 7. raundi tehnilise nokaudiga, kui ameeriklase nurk ei soovinud edasi võidelda. Ussik alustas tavapäraselt ettevaatlikult, mistõttu sotsiaalmeedias kommenteeriti, et ta pole veel tšempionite jaoks valmis.

Ukrainlane pidi poksima Tyrone Spongiga, kuid too jäi dopinguga vahele ja vastaseks toodi mõnepäevase etteteatamisega 38-aastane Witherspoon, Boxreci edetabeli 74. koha omanik, neli kohta madalamal kui Spong. Ka Spong polnud midagi muud kui kikkpoksija, kes pääses WBO 15 parima tabelisse kedagi alistamata, kuid ta väitis, et dopingut ta ei puutunud. Ussik on juba mitmes Eddie Hearni poksija, kelle matšiga on seotud doping: taanduma sunniti Anthony Joshua vastane Jarrell Miller, kui aga räpaseks osutuks Hearni enda klient Dillian Whyte, poksiti enne kähku ära ja tõsteti kära alles siis.

Kaua ukrainlase vastaseks plaanitud Carlos Takam poksis 14. septembril Craig Lewisega (14-3-1) ja võitis.

Ukrainlane ütles, et kõige keerukam vastane oleks Tyson Fury, kõige lihtsam Deontay Wilder.

WBA tšempion (80 kg) Dmitri Bivol alistas 120-107, 119-108, 119-108 Lenin Castillo (20-2-1). Venelane lõi Lenini ka põrandale. ESPN-i hakkas lausa huvitama, kes Bivolile viimase paari kuu jooksul ära ütlesid, et nii tagasihoidlik vastane võeti. Bivol olevat soovinud ka Canelot, kuid punapäine mehhiklane valis selle kaalu hääbuva tšempioni Kovaljovi.

Kodulinnas poksinud WBC ja WBA tšempion (64 kg) Jessica McCaskill (7-2) alistas 94-94, 97-91, 96-92 Erica Fariase (26-3). Peamiselt klintšiti. Kõikjal nimetati matši inetuks. Hearni sõnul oli kohtunik kohutav, sest Fariaselt oleks tulnud veel punkte maha võtta. See oli neil korduskohtumine. Argentina poksijanna oli 2014. aastast seda kaalu valitsenud, McCaskill võttis temalt mullu aga tiitli. McCaskill oli enne seda kaotanud Katie Taylorile ja liikus siis raskemasse kaalu.

TJ Doheny (57 kg) alistas 8-raundises matšis 6. raundi TKO-ga elatanud Jesus Martinezi (26-9). Doheny oli veel eelmist matši alustades IBF-i tšempion (55 kg), kuid kaotas tiitli Daniel Romanile ja liikus raskemasse kaalu.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel