Uku Jürjendal: olen lõpuks leidnud inimese, kellel on väga tugevad ambitsioonid ja kirg tai poksi vastu

19. november 2020 | Uudised

Uku Jürjendali näol on tegemist vankumatu sõdalasega. GoodFight uuris, kuidas tema sportlaskarjäär edeneb. Mis on saanud tema treeningutest ja vigastustest.

Viimasel ajal on sul võistlustest suurem paus olnud. Miks nii?

Vigastasin 2019 märtsis Tais treeninglaagris põlve. Olin sunnitud operatsioonile minema. Paraku aga see opp mu põlve korda ei teinud. Operatsioonijärgne taastusravi ei läinud nii nagu peaks, valu oli olemas ja isegi läks aina suuremaks. Olin otsustanud, et maksku mis maksab, aga ma võitlen 2019. aasta lõpus Number One Fight Show’l.

Aus vastus on see, et sedasi võidelda on üsna suur rumalus. Alahindasin vastast ja mõtlesin teda kiirelt nokauteerida. Paar korda isegi avanes võimalus, aga ta kannatas hästi lööke. Vastane liikus, mina aga seisin ja võtsin järjest low kick’e vastu haiget põlve. Kaotasin punktidega. Kindlasti tahan temaga kordusmatši teha, nüüd siis terve põlvega. (Naerab.) Peale matši läksin otse uuele operatsioonile sama põlvega ja seekord läks operatsioon kenasti. Tänaseks on taastumine täielik ja olen oma elu parimas vormis!

Uku Jürjendal vs German Vandenvin. Foto: Rauno Vahtre

Annad praegu eratrenne. Mismoodi sa täna üldse treenerit hindad ja leiad endale treenereid?

Olen varasemalt palju omapead treeninud ja ennast ikka kõige targemaks pidanud. Aga ilmselt vanusega tuleb ka teadlikkus. Praegu olen ma enda jaoks ikkagi ära otsustanud selle, et sportlane peab sporti tegema ja treener peab sportlast treenima. Õige treenerita kaugele ei jõua profispordis!

Kellega sa praegu treenid?

Aleksei Kurdiniga. Leader Muay Thais. Võib öelda, et olen lõpuks leidnud selle inimese, kellel on sama tugev ambitsioon jõuda tippu.

Aleksei on paljudele teada Eesti Muay Thai Liigalt. Kui tema väikesed vägilased saali tulevad ja lammutama ringis hakkavad, siis neile vastaseid on päris keeruline leida. Mis teeb temast erilise treeneri?

Järeleandmisi, laiskust ja vastupunnimist ta ei aktsepteeri. Trennis valitseb kord ja väikesed/suured sportlased austavad oma treenerit. Ta kasvatab oma sportlastest karaktereid ja neid on päris mitmeid juba seal!

Ta ise kasvult suur ei ole, kui võrrelda sinuga. Kui palju sa kaalud?

110 praegu.

Kui keeruline on raskekaallasel teha kõvasti väiksemas  kaalus mehega trenni?

Ütleme nii, et lapasid ehk neid löögipatju hoida on igal treeneril Eestis minule üsna valus ja hea meelega keegi seda ei tee. Kui me räägime jalalöökidest, siis päris maksimumi sinna kunagi panna ei saa, kuna ma tunnen, et see läheb läbi ja ma lihtsalt vigastan treenerit.

Samas teistpidi see on sulle raske või mitte nii kasulik, kui sa ei saa teha trenni oma täispotentsiaali või täisjõuga. Sa ei arene.

Leiame mooduseid, et jätamegi selle maksimaalse jõu poksikoti peale. Lapade peal saab teha kõike muud. Üleüldse olen jõudnud järeldusele, et ei ole ainult lapad ja kott ja sparring. Treener kui selline on palju rohkemat kui lihtsalt lapadehoidja. Tervikpilt koosneb palju rohkematest elementidest.

Mis trenni lisaks teed?

Keskendun peamiselt ainult vastupidavus- ja kiirustreeningutele. Jõutreeningud olen praegu täiesti ära lõiganud. Olen seda jõudu teinud palju kikkpoksi kõrvalt. Ma olen pidanud asendamatult vajalikuks seda, aga Aleksei on öelnud mulle sellist asja, et mulle piisab sellest jõust ja lihasmassist, mis mul juba olemas on. Ma ise ka usun seda, et ma tänase päevani veel ei kasuta ära kõike seda jõu- ja massipotentsiaali, mis mul on. Paljud treenivad ennast jõusaalis aina suuremaks ja suuremaks, arvates, et siis löövad kõvemini, samas aga vaadates siin õhemaid fighter’eid, näiteks nagu Maikel Astur, siis tema on ikkagi peenike poiss, aga lööb megakõvasti!

Maikelile osa sellest lausest nüüd praegu eriti ei meeldinud, ole ettevaatlik …

Hehe, usun, et ta teab seda ise ka. Ma olen tal ka lapasid hoidnud ja ta lööb väga tugevalt. See ongi see, mis paneb mõtlema, et mass ja jõud ei ole ainsad, mis löögi tugevaks teevad. Tuleb õppida oma keha kogu potentsiaali ära kasutama. Usun, et võti ongi selles!

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel