Uku Jürjendal alustas sügishooajal eratrennide andmist. „Õpetan kikkpoksitehnikat ja aitan oma klientidel paremasse vormi saada, nii füüsiliselt kui ka mentaalselt! Treenin nii lapsi kui ka täiskasvanuid. Samuti pole mul vahet, kas oled juba varasemalt alaga kokku puutunud või mitte, oodatud on kõik!” räägib Uku.
Andi Uustalu võitles septembris Saensatharniga. Jürjendal kiidab mõlemat: „Andi on tõeline sõdalane! Tema matšid on alati tulised ja tal on tugev karakter. Olen kursis, et Saensatharn on Tais väga suur nimi! Hoian meie tublidel eestlastel, kes Tais, silma peal: Andi Uustalu, Marie Ruumet, Andres Malleus. Suur respekt nende vastu! Jälgin veel Tai võitlejaid ONE Championshipil, nagu näiteks Petchmorakot ja Saemapetch.”
Jürjendal tuli 2014. aastal Malaisias raskekaalus tai poksi maailmameistriks. Ta pidi võitmiseks kolm matši tegema. „Esimene matš oli kõige raskem, Elevandiluurannikult pärit “pärismaalasega”. See läks punktide peale lõpuni ja võitsin napilt. Olin täiesti katki peale seda: pöial paistes, hüppeliiges paistes, reiekülg ära taotud nii, et jalga kõverdada ei saanud,” meenutab Jürjendal.
Teises matšis tuli vastu James Daffeh (Rootsi), kes oma esimese matši võitis kiire nokaudiga. Rootslane paistis Jürjendalile ka favoriidina, suur, terav, enesekindel ja värske oma esimesest kiirest matšist. „Mäletan, et olin nii vigane, et isegi soojendust teha oli ebareaalne. Leppisin tolleaegse treeneri Sergei Vinokuroviga kokku, et proovin nokauteerida vastast 1. raundis. Ja see ka õnnestus!” ütleb Jürjendal.
Finaalis oli vastaseks “koljat”, 2.12 pikk Jacob Allan Farmer (Uus-Meremaa). Eestlane võitis matši punktidega, aga tegi Farmerile nokdauni, peale mida tundis, et domineerib tervet matši. „Temaga kohtumine läks juba sujuvamalt, olin jõudnud traumadest rohkem taastuda,” sõnab Jürjendal.
Wim Hofi meetodit kiidavad kõik: Mirkko Moisar, Oskar Künnapuu. Jutt käib siis ilmselt jäävannis istumise harjutamisest. Uku jäävannini pole veel otseselt jõudnud, aga on nüüdseks juba kaks nädalat igal õhtul 10 minutit külmas vees käinud. „Pean seda kindlasti parimaks taastavaks protseduuriks! Neid positiivseid külgi selle tegevuse juures on lõputult. Keha teeb igal õhtul peale vees käimist justkui restardi, põletikutase kehas on langenud, kuskilt ei valuta enam – tippsportlastel valutab tavaliselt igalt poolt -, immuunsus kõiksuguste viiruste ja külmetuste vastu tõuseb,” naeratab Uku laia naeratust.
Ukule meeldib enim aga see, kuidas külm vesi tugevdab vaimselt. Iga kord külma vette minnes mõlgub peas, et “äkki ikka ei ole vaja”, aga teeb ära selle ja pärast ei suuda ära kiita ennast. Une kvaliteet on samuti enneolematult hea peale seda. Uku soovitab kõigile alustada selle praktiseerimisega, sest see on parem ravim kui mis iganes muu rohi!
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?