Üks ring, kaks meest, kümme küsimust: Šults – Kõrs

24. mai 2019 | Muay Thai Liiga, Uudised

Keilas toimub 26. mail Eesti Muay Thai Liiga hooaja vägev lõpuetapp, kus päeva juhib Kaarel Kose ja vastamisi lähevad profid Marko Šults (Versus) ja Tarmo Kõrs (Team Moisar).

1 – Esimene matš?

Marko: Tartu Open 2013. Vastast tõesti ei mäleta. Eestlane oli. Mina võitsin. Füüsiliselt raske, võitluslik matš oli. Õppisin, et ei tohi kunagi minna vastast n-ö ära lööma ja tuleb energiat säästa.
Tarmo: 2010. aastal amatööride muay thai võistlustel Spartas. Väga palju ei mäleta sellest midagi. Siis selle nimi vist veel Eesti Muay Thai Liiga polnud. Vastase nime ei mäleta. Ilmselt õppisin sealt kõige rohkem selle kohta, mida tähendab üks võistlus ja kuidas sellega hakkama saada. Võitsin 2. raundis TKO-ga. Põlvega rindkeresse.

2 – Parim matš?

Marko: Dmitri Tsvetkovi vastu Mõisakülas oli enam-vähem.
Tarmo: Ilmselt viimane, mille tegin lätlasest võitleja Nikita Leškovitsi vastu. Olin hästi valmistunud, tundsin, et andsin endast kõik ja sain kindlasti ka enesekindlust juurde.

3 – Eeskujud?

Marko: Otsest eeskuju pole, aga paljude edulood mulle meeldivad, nagu näiteks McGregor, Tyson jne.
Tarmo: Alguses olid kindlasti sellised suured nimed nagu Badr Hari ja Peter Aerts. Praegu kindlasti võiks eeskujuks võtta mõne Eesti võitleja, nt Max Vorovski, Markko Moisar.

4 – Lemmikmatš ajaloost?

Marko: McGregori ja Mayweatheri poksimatš meeldis. (Muigab.)
Tarmo: Kindlasti Džabar Askerovi ja Robin van Roosmaleni Glory matš, mis toimus Rootsis 2012. aastal.

5 – Keda ennustasite Kibuse ja Themase matši võitjaks?

Marko: Kibust, kuna ta palju kogenum ja ebamugava stiiliga. Arvasin, et tuleb võrdsem matš. Mind üllatas, et Themas pikali löödi.
Tarmo: Themast, ja seda just seepärast, et Kibus oli nii pikalt ringist eemal. Ei teadnud, kui hea tal “ringitunnetus” on peale sellist pikka pausi. Ma matši pole näinud, aga see tuli üllatusena, et Themas kaks korda põrandale löödi. Ma ei tea, kas talle numbreid loeti. Kui ei loetud, siis 2:1 väga üllatav polegi.

6 – Mõlemad olete ka treenerid, Tarmo ka koolis õpetaja. Mis oli teisi treenima asudes algul üllatav?

Marko: See on raskem, kui see paistab. Üllatav oli see, et vahel, kui mõnda tehnikat õpetasin, küsisin endalt, kas ma õpetan ikka õigesti. Kuigi olen alaga mõnda aega tegelenud. Lihtsalt liiga suur tahe midagi hästi teha pani natuke üle mõtlema.

Tarmo: Kuna hakkasin algul treenima lapsi, siis erilisi üllatusi ei tulnudki. Kuna ala on väga spetsiifiline, siis oligi arvata, et neil kulub selle õppimisele kaua aega. Üllatavana võib-olla tulebki see, kui kiiresti ja hästi mõni inimene omandab kõike seda.

7 – Milline näeb välja võistluseks valmistumise treeningperiood?

Marko: Päris tihe. Sisaldab tehnika- ja jooksutrenne, sparringut. Treenin kaks korda päevas. Üritan keha kuulata ja mitte üle treenida.
Tarmo: Tugevad treeningud võimalusel üks-kaks korda päevas. Kindlasti on sees ka erinevad sprindi- ja jooksutrennid.

8 – Milline muusika aitab?

Marko: Trennides kuulan, mis iganes taustaks tuleb. Jooksmas käies või enne matše kuulan rohkem räppi, techno’t. Näiteks 5 Miinust „Tasuta“.
Tarmo: Wilkinson ft Hayla „I Need“ meeldib viimase aja asjadest. Trennis muusikaeelistust pole; kuulab seda, mis playlist’ist tuleb. Enne matši aga enamasti midagi rahulikumat.

9 – Mis iseloomustab tõelist sõdalast, võitlussportlast?

Marko: Järjepidevus, tahe võidelda.
Tarmo: Ükskõik kui raskes olukorras sa ka poleks, suudad sa ennast ikka motiveerida ja leiad energiat, et sealt edasi minna.

10 – Kuidas iseloomustada Keila kohtumise vastast?

Marko: Tarmo on päris tehniline, poksib hästi.
Tarmo: Marko on selline väga otsene võitleja ja võlgu ei jää. Aga arvan, et Marko tugevus on tema jalad ja jalalöögid.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel