UFC puuris kohtuvad kolm aastat võitmatuna püsinud võitlejad

29. juuli 2021 | Uudised

Ameerika vabavõitlejad Uriah Hall ja Sean Strickland on mõlemad saanud neli võitu järjest ja püsinud rohkem kui kolm aastat kaotuseta, ent ühe võiduseeria leiab lõpu sel nädalavahetusel Las Vegases toimuvas UFC keskkaalu (kuni 83,9 kg) matšis.

36-aastane ja 183 cm pikk Uriah Hall on sündinud Jamaikal. Ta on UFC-s saanud 17 võitu (13 nokauti) ja üheksa kaotust. Viimases matšis selle aasta aprillis sundis ta alistuma ameeriklase Chris Weidmani, kes murdis esimeses raundis jalaluu. Hall kaotas viimast korda 2018. aasta juulis brasiillasele Paulo Costale. UFC keskkaalu edetabelis on Hall 8. kohal. Hall on endine kikkpoksija ja karatemeister. Tal on must vöö kyokushin-karates. Hall kolis Ameerikasse 13-aastasena. Ameerika ja Jamaika kodakondsusega noormees alustas võitluskunstidega üpris hilises eas – 16-aastasena.

30-aastane ja 185 cm pikk Sean Strickland alistas viimati tänavu mais poolaka Krzysztof Jotko. Viimast korda kaotas Strickland 2018. aasta mais brasiillasele Elizeu Dos Santosele. 2017. aastal kohtus Strickland kuulsa Nigeeria võitleja Kamaru Usmaniga, kes on praegu kergekeskkaalu (kuni 77,1 kg) meister. Strickland pääses nokaudist, aga kaotas kohtunike üksmeelse otsusega.

Strickland on saanud UFC-s 23 võitu (10 nokauti) ja ainult kolm kaotust. Hetkel on ta 11. kohal UFC keskkaalu edetabelis, kus valitsev meister on Nigeeria võitleja Israel Adesanya. 2018. aastal sai Strickland mootorrattaõnnetuses mitu vigastust, kaotas teadvuse ja vajas hiljem ka põlveoperatsiooni. Seetõttu ei saanud ta pea kaks aastat võistelda.

Ülekanne algab pühapäeva, 1. augusti varahommikul kell 4 eelmatšidega. Võitlusõhtut kannavad üle kanal TV3 Sport ja voogedastusteenus Go3.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel