UFC: Ciryl Gane on uus raskekaalu meister

08. august 2021 | Uudised

Prantslane Ciryl Gane alistas 7. augustil Houstonis sealse Derrick Lewise 3. raundis tehnilise nokaudiga ja on nüüd UFC raskekaalu ajutine meister.

BJPenn.com palus võitjat prognoosida kaheksal vabavõitlejal. Vaid kaks arvasid, et võidab Lewis. Gane ütles enne kohtumist, et Aleksander Volkov oli tugevam vastane kui Lewis. Volkovi treener Tarass Kijaško pakkus, et Lewis võib võita nokaudiga, sest Gane on mees, kes tegeleb rohkem punktide kogumisega.

Lewis kaalus 120 ja Gane 112 kilo. Lewis suures osas seisis lihtsalt paigal, lasi end lüüa ja ootas oma hetke – Gane tegi 98 ja Lewis 16 märkimisväärset lööki. Seismisega teenis Lewis 500 000, liikumisega prantslane 400 000 dollarit (lisaks PPV).

Selles kaalus valitseb rahulolematus, üheks põhjuseks raha. Kui Jon Jones 2019. aastal Thiago Santosega võitles, teenis ta 500 000 dollarit. Isegi värske Bellatori meister AJ McKee teenis miljoni (turniiri eest). Nii et kui UFC pakkus 5. augustil Jonesile ja Stipe Miocicile, et nad võiks võidelda juba sel aastal ja mõlemad olid nõus, ei tähenda see, et matš toimub. Miocic on juba nii rahutu, et ähvardas minna One’i sarja.

Houstoni üritusel pidi toimuma teinegi tiitlimatš, Amanda Nunes Julianna Pena vastu, kuid Nunesit tabas COVID-19. „UFC ei sunni võistlejaid vaktsineerima. Igaühe enda asi, mida ta oma kehaga teeb,” ütles Dana White. Michael Chandler peaks 6. novembril võitlema Justin Gaethejega, kuid ei soovi vaktsineerida.

Teised tähtsamad kohtumised:

Jose Aldo alistas Pedro Munhozi
Vicente Luque alistas Michael Chiesa
Tecia Torres alistas Angela Hilli
Jessica Penne alistas Karolina Kowalkiewiczi

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel