Tugev Tahe vastab viiele küsimusele

23. märts 2019 | Muay Thai Liiga, Uudised

Rakvere klubi Tugev Tahe saadab tänasel Eesti Muay Thai Liiga etapil lahingusse Oleg Plotnikovi, Joosep Tiitsoni, Rain Remmelgase ja Hendrik Intali.

Kuidas jõudsid võitlusspordi juurde?

Oleg Plotnikov (17): Olen juba väga noorest east võitlusspordist huvitatud olnud ning ühel hetkel otsustasin, et tahan sellega ka tegeleda.
Joosep Tiitson (12): Hea sõber käis trennis ja ma otsustasin proovida. Mulle väga meeldis ja ma jäingi käima.
Hendrik Intal (17): Võitlusspordi vastu on huvi alati olnud. Mind treenis noorelt isa ja lõpuks pani mind 13-aastasena trenni. Sinna ma jäingi.
Rain Remmelgas (16): Sõber kutsus ühel päeval trenni. Mulle hakkas kohe meeldima, kuna treening nõudis pingutust ja head füüsilist vastupidavust.

Miks just tai poks?

Oleg: Tai poksis võib kasutada käsi, jalgu, põlvi ja küünarnukke.
Joosep: Me õpime trennis rohkem kikkpoksitehnikaid. Mu esimesed võistlused olid Eesti meistrivõistlused kikkpoksis. Ma võitsin ja teadsin, et see on minu ala ja selleks ka jääb.
Hendrik: Tai poksis saab kasutada küünarnukke ja lüüa põlvega rohkem kui üks kord. Samuti meeldib mulle võidelda distantsilt.
Rain: Tai poks pakkus mulle huvi pisut rohkem kui K1, kuna seal võis kasutada küünarnukilööke ja püstimaadlust.

Kes inspireerib, innustab, sinuga võite jagab ja raskustest üle aitab?

Oleg: Mul pole mingit eeskuju, kelle jälgedes sooviksin minna, kuid toetavad sõbrad ja lähedased.
Joosep: Inspireerib see, et ma saan ringis korralikult madistada ja mul on väga head ja toredad trennikaaslased, kes kogu aeg toetavad ja abistavad. Alati toetab ja motiveerib hea trennikaaslane Sergei Makejev.
Hendrik: Enim inspireerib ja innustab treener Villu Nurmoja, kes on alati minu kõrval olnud. Samuti on alati aidanud Sergei Makejev ja paar trennikaaslast veel, kellele saab alati loota.
Rain: Suureks toetajaks on pere, kelle poole saan ma mis tahes murega pöörduda. Kui mul jäi midagi trennist kimbutama või ma ei jäänud võistlusega rahule, siis pean nõu treeneriga.

Kõige ilusam võit või parim hetk võitlusspordis?

Oleg: Ma pole veel võistelnud.
Joosep: Kõik võidud on minu jaoks olnud väga olulised, aga ma arvan, et kõige parem oli siis, kui olin trennis käinud alles kuus kuud, kuid treener nägi potentsiaali ja pani mind Eesti meistrivõistlustele. Sain tugeva vastase, kes oli käinud trennis aasta. Mind see ei häirinud. Ma läksin ringi ja võitsin ta. Ma olin väga uhke enda üle.
Hendrik: Parim hetk oli arvatavasti see, kui võtsin julguse kokku ja läksin kokku väga tugeva vastasega. Tegin nii hästi kui sain ja ise jäin rahule.
Rain: Selle aasta kõige mahlasem võit oli kindlasti Eesti lahtistel võitlusspordimängudel, kus kohtusin uuesti ühe vastasega, kes oli mind kahel eelneval korral võitnud.

Kuhu välja soovid jõuda?

Oleg: Ma pole veel kindel, kuid tahan jõuda kaugemale, kui hetkel olen.
Joosep: Ma soovin jõuda tippu Eestis ja maailmas. Sooviks jõuda Gloryle.
Hendrik: Soovin jõuda nii kaugele, et mul oleks oskused ennast kaitsta igal hetkel kui vaja. Suurematele võistlustele väga minna ei soovi.
Rain: Seda spordiala naudin nii kaua, kui jaksu ja jõudu jätkub ning kindlasti ootan helget ja lootusrikast tulevikku.

Monika Kuzmina

Toimetaja
info@goodfight.ee

Vaata veel