Treener Henry Rohtla: mis olukord ka poleks, ei tohi lasta endal mugavustsooni langeda

24. september 2020 | Uudised

Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia treener Henry Rohtla ütleb, et kui koroonaviiruse leviku ajal tuli otsus, et kõik peavad kodus istuma, siis nii sai ka tehtud. “Kui saalid veel kinni olid, sai trenni tehtud vabas õhus. Võistlusvormi ei ole sellega küll saanud, aga olen ennast ikka liigutanud,” kommenteerib ta.

Trenni saab teha ka värskes õhus

Henry sõnul õppis ta sellest keerulisest ajast, et vahet ei ole, mis olukord on, ei tohi lasta endal mugavustsooni langeda. “Lihtsam on end rööpas hoida, kui sealt välja kalduda ja hiljem uuesti tagasi üritada saada,” ütleb ta. “Kui oled sportlane, siis ei tasu ennast lasta sellest väga häirida – tuleks oma asja ajada ning mitte jääda loorberitele puhkama.”

Samas tõdeb ta ka, et ilusa ilmaga ei pea ju iga kord spordisaali minema – saab ka värskes õhus trenni teha. Tema sõnul jäigi talle koroonaajast õues treenimine sisse.

Henry on mänginud ka jalgpalli. Ma isegi see aasta mõned mängud mänginud. Ma aitan meeskonda, kui mul on selleks vastav aeg ja võimalus. Jalgpall kuulub mu ellu kindlasti, aga see pole prioriteet. Kui mu graafik võimaldab, siis hea meelega lähen ja aitan meeskonda,” ütleb ta ise.

Küll aga tegutseb ta jõudsalt treenerina ning septembri graafik on üsna tihe. “Mul on sel aastal kolm gruppi. Trennid on põhimõtteliselt iga päev, esmaspäevast-reedeni,” räägib ta.

Eeskujuks peab ta tavapoksist Canelo Álvarez’i ja Vasyl Lomachenkot. “Neil on omapärased stiilid. Kui võtta Tai stiil või kikkpoks, siis Liam Harrison on selline äge võitleja. Ta on terav ja jõuline ning hästi tehniline. Tema on selline hea eeskuju ja temalt on kindlasti palju õppida,” räägib ta oma eeskujudest.

Trennis peab olema distsipliin, aga ka lõbus

Henry ütleb, et talle ei meeldi olla treenerina kuri, ent noortega peab seda vahel natuke olema, et end kehtestada. “Mulle meeldib, kui inimesed pingutavad. See pakub mulle alati rõõmu. Et oleks distsipliin, kuid samas peab olema ka lõbus. Peab leidma sellise hea tasakaalu,” räägib ta, mida ta ise trennist ootab. “Kui inimesed tulevad trenni, siis nad tulevad ikkagi trenni tegema ja see peab välja ka paistma. Ei ole ju vaja niisama sõbrale näidata, et ma teen trenni või ema toob ja ma tulen sinna vägisi. Mulle meeldib, kui inimeste seest tuleb soovi ja tahet, see teeb treenerile alati hea tuju.”

The League võistlusel võidetud Reval Spordi poolt välja pandud kingitust, aastast priipääset nende klubisse, pole Henry jõudnud veel koroona tulemisega realiseerida. Aga Reval Spordiga on ühendust võetud ning Henry on oma võidu vormistanud ning minemas nende poolt pakutavaid teenuseid kasutama.

Henry Rohtla annab trenne Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemias Pirni tänaval. Rohkem infot treeningute kohta leiab kodulehelt taipoks.ee.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel