Henry Rohtla. Foto: Randel Pomber

Treener Henry Rohtla: ära lase elul lihtsalt minna, vaid juhi seda ise!

20. jaanuar 2022 | KRVA, Nõuanded, Persoon, Uudised

Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia treener Henry Rohtla on pidanud treeneriametit 8 aastat ja tai poksiga tegelenud 2009. aastast. Ta sportlikke saavutuste hulka kuuluvad näiteks: EST OPEN 2010 Hõbe -67kg; Bangla Boxing Stadium Main Event Winner -67kg / 2018; The League A-Klass Fight Winner -67kg / 2020; PRO RECORD – 10W/4L/0D [4K.O WIN]. Sport on tema jaoks igapäevaelu suur osa. Ta ise ütleb, et see on ta töö, kirg ja hea terviski tuleb kauba peale!

Rohtla tõdeb, et koroonaaeg oli tema jaoks kindlasti keeruline – tekkis palju ebastabiilsust nii enda treeningute kui trenni andmise näol. Küll aga õppis ta, et tuleb leida võimalusi ja lahendusi, mitte vabandusi.

Ta ei tee saladust, et muidugi on tema eluski olnud hetki, kus trenni minna ei ole motivatsiooni. Küll aga on ta kindel, et kõik algab otsusest. “Kui juba trennikoti kokku paned ja toast välja lähed, ongi juba palju lihtsam. Nii, et kott kokku ja kodust välja!” ütleb ta.

Et mitte alla anda, soovitab ta võtta paber ja pliiats, panna oma eesmärgid kirja ja lugeda neid iga päev. “Kui inimesel on eesmärk ja ta liigub nende suunas siis see on hea koht, kust motivatsiooni saada. Kui sa tead, mida sa tahad ja teed selle nimel tööd, siis on palju lihtsam edasi liikuda. Ära lase elul lihtsalt minna, vaid juhi seda ise,” annab ta nõu.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel