Mac Ojasmaa

TREENER FOOKUSES: Mac Ojasmaa

31. august 2018 | Uudised

Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia taipoksitreener Mac Ojasmaa on seitse aastat treeninud ise ja kaks aastat teisi, enamasti noori. Eratrenni teeb ta muusikutele ja ettevõtjatele, aga nende seas on ka sportlasi.

Sügis on käes. Millised on esimesed sammud, et trenni tulla?

Ega siin ei olegi samme vaja teha, trennisaali on vaja tulla kohale. Seal ei ole midagi hirmsat.

Kuidas ikkagi algaja hirmu poksisaali ees ületada?

Sellest hirmust tuleb üle olla. Kuna mina olen pikalt olnud juba, siis ma ei mäleta, et mul seda hirmu oleks olnud. Tuleb minna ja teha.

Kuidas treenerit valida?

Ma olen kuulnud, et paljudel õpilastel tekib treeneriga side. Sellepärast ma arvangi, et oleks vaja proovida erinevaid treenereid ja kellega ennast kõige mugavamalt tunned, sellega tasub jääda.

Milline on hea treener?

Hea treener motiveerib sind ja annab sulle alati tagasisidet. Ütleb sulle ausalt, kas tuleb või ei tule välja. Siis oskad enda asja ka ise edasi teha.

Aga miks võitlussport?

See on üks parimaid füüsilisi treeninguid. Sa saad treenida kogu keha korraga üht asja tehes.

Mida võitlusspordi trenn inimesele annab?

Inimesed võidavad hea enesetunde. See on raske, aga annab selle õige tunde. Kui sa kasvõi teed hommikul selle 3-kilomeetrise ringi, siis see annab õige enesetunde.

Sobib ka lastele?

Võitlussport on distsipliini jaoks hea. Sealt kasvab edasi mõtlev inimene, kes teab, mida tahab ja millest hoiduda. See hoiab füüsiliselt heas vormis.

Mis on eratrenni võlu?

Grupitrenn on ka hea, aga seal on palju inimesi. Kui tegeleda ühe inimesega, siis saab temaga rahulikult võtta. Sa näed tema arengut, oskad suunata.

Monika Kuzmina

Vaata veel