The League’il võitlev Uku Jürjendal: tõelist sõdalast ei peata miski, välja arvatud surm

22. jaanuar 2019 | The League, Uudised

Tallinnas toimub 16. veebruaril võitlusspordigala The League, kus teiste seas kohtuvad German Vandenvin (Valgevene) ja Uku Jürjendal.

Valgevenelane lubas Ukule õppetunni anda. „Ütleme nii, et enne matši võib igasuguseid asju öelda. Mike Tyson ütles, et neil kõigil on minu jaoks plaan, kuni esimese löögi näkku saavad,“ kommenteerib Jürjendal.

Sinu esimene matš toimub sel aastal The League’il. Mille järgi valid matše?

Selle aasta esimese matši plaanisin teha kodupubliku ees. Valin rohkem üritusi, mitte matše. The League tõotab tulla võimas sündmus, mistõttu otsustasin seal kaasa teha.

Oled vastast juba jõudnud analüüsida? Kui oluline see üldse sinu ettevalmistusprotsessis on?

Tean, et ta on noor ja hakkamist täis poiss, kel tahe ennast võitluspordimaastikul tõestada kindlasti suur. Olen kursis tema tugevuste ja nõrkustega. Kindlasti on vastase analüüsimine enne matši olulise tähtsusega. Reaalsus ringis aga ei ole alati sama, mis teooria, seetõttu tuleb ka osad kaardid lahtiseks jätta.

Lähed Hollandisse matšiks valmistuma. Miks just sinna?

Jah, valmistun matšiks Hollandis Mike’s Gymis. Valisin selle, sest seal on palju maailmaklassi raskekaallasi, kellega töötada ja sparringuid teha. See annab mulle kindlasti väga tugeva valmiduse tulevaseks matšiks. Eestis puudub mul võimalus oma kaalus meestega tai poksis tugevalt sparrida.

Vahetasid hiljuti treenerit. Kes sind treenivad?

Täna treenin ma Versuse Treeningkeskuses, treener on Georgi Abolõmov.

Kaotasid 30. detsembril Prahas WAKO tiitlimatši. Mida sellest õppisid?

Raskekaalu tai poks on midagi muud. See ei ole mäng, kus teineteisega rõõmsalt lööke vahetada. Piisab ühest löögist, et magama minna või et midagi kuskilt katki oleks. Otsustasin, et ma ei hoia enam ennast tagasi ja aitab mängust!

Milliseid muutusi tegid treeningutes?

Keskendun vastupidavusele, et näidata vajadusel kõik raundid korralikku möllu.

Võitlus iga päev – on see ka sinu kui sportlase moto?

Eelkõige võitlus ISEENDAGA, jah.

Mis teeb sõdalasest tõelise sõdalase?

Sisemine tahe minna alati edasi olenemata hetkeolukorrast, ebaõnnest, kellegi arvamustest või eeldustest. Tõelist sõdalast ei peata mitte miski, välja arvatud surm.

Monika Kuzmina

Vaata veel