Janek Tobi (Foto Tiit Loo)

Janek Tobi. Foto: Tiit Loo

The League’i toetaja Janek Tobi: koostööst peavad võitma mõlemad pooled

14. märts 2023 | The League, Uudised

Benpan Nordic elementmajade juht Janek Tobi on juba teist aastat The League’i toetaja. Tobi on ise korraldanud 6-7 aastat rammumehe sündmusi ja teab, kui keeruline on võistlust korraldada.

Spordisündmuse korraldamine on keeruline

Tobi tunnistab, et rammumehe sündmuse korraldamisel sai jõud lihtsalt otsa. Ta põhjendab, et alternatiivse või ekstreemspordi sündmuse korraldamine nõuab väga palju vabatahtlikku tööd meeskonna poolt. Ei ole lihtne kaasata spordiala väliseid inimesi, kes annaks ehk spordialale uut ja paremat hingamist.
Organisatsioon sai loodud eesmärgiga, et see hakkab tootma rahalisi vahendeid, et end ise ära majandada, aga see on suhteliselt keeruline. Nii sai lõpuks keskendatud siiski ettevõtlusele ning sport jäetud teistele.

Ehkki Tobi ise jälgib pigem rahulikumaid spordialasid, otsustas ta siiski toetada The League’i just Kevin Renno pärast. Ta selgitab, et see jõud, mis Rennol on, jäi ehk neil rammumehe sündmusel puudu. „Oleks samasugune vastupidavus olnud, oleks ehk jõudnud kaugemale,“ märgib ta.

Ta toob ka võrdluse, et nii nagu nemad hakkasid arendama ja rahvale tutvustama rammusmehe ala, on teinud Renno võitlusspordiga, aga viimane pidi palju tõestama, et võitlussport ei ole vägivaldne ala. Nii toetabki ta hea meelega Rennot selle panuse eest, mida ta sporti annab.

Ettevõtlus ja sport on väga sarnased

Tobi usub, et ettevõtlus ja sport on tegelikult väga sarnased. Ettevõtluses statistiliselt ei ela suur osa ettevõtteid rohkem kui viis aastat. „Kui võitlusspordis saad vastu nina ja jääd pikali, siis jäädki. Aga kui tõused, võitled edasi. Ettevõtluses on sama, käib kogu aeg võitlus läbi raskuste,“ toob ta võrdluse.
Kuldlusikat ei ole kummaski. Tobi tunnistab, et temalgi on äris olnud palju ebaõnnestumisi, aga spordimehena võitleb ta edasi. Kui usud oma tootesse või tegevusse, pead minema edasi. Samamoodi on spordialaga, millesse usud.

Koostööst peavad võitma kõik

Tobi on ise olnud nii võitluse korraldaja kui toetaja rollis. Oma kogemusest räägib ta, et kõige suurem probleem on see, et sportlane näeb asju enda mätta otsas ja sponsor enda mätta otsas. Sportlane ei mõista, miks ei taheta toetada, sest ta ajab ju ägedat asja. Ettevõtja aga peab vaatama ka majanduslikku poolt, sest raha tuleb ju millegi arvelt.

Ettevõtjana ütleb ta, et huupi ei ole mõtet spordisündmusi korraldada, tuleb toetada meeskonda, kelle silmad põlevad.

Oluline on ka kahepoolne suhtlus, et toetussaaja saab aru, et see pole lihtsalt raha andmine. Sellepärast on oluline läbi mõelda ja kokku leppida, kuidas võidaksid mõlemad pooled. Ta usub, et sündmuse sponsoreerimine peaks olema pikaaegne suhe, seda enam on oluline rääkida ootustest ja võimalustest, et pärast ühekordset toetust ei pettutaks. Kokkuvõttes – võitma peavad mõlemad pooled.

Siiski on Tobi sõnul sportlastega kokkuleppeid sõlmida ja neist kinni pidada üsna lihtne just sportliku distsipliini tõttu. See on positiivne pool sportlastega asjade ajamisel.

  • Benpan-Nordic on ettevõte, mis tegeleb betoonelementides eramajade projekteerimise, tootmise ja paigaldamisega. Ettevõtte eesmärk on pakkuda klientidele tuge kogu ehitusprotsessi vältel, alates ehitusloa taotlemisest kuni võtmed kätte lahenduseni. Ettevõtte poolt pakutav seina elementide lahendus on ainulaadne ning see on efektiivne ja säästlik valik, mis annab inimestele võimaluse ehitada endale unistuste kodu kiiresti ja mõistliku hinnaga. Lisaks pakutakse nuti- ja päikseenergia lahendusi nende poolt ehitatud kodudele. Benpan-Nordic on pühendunud klientidele kvaliteetse ja usaldusväärse teenuse pakkumisele, et aidata neil luua oma unistuste kodu.
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel