18. märtsil toimuva The League’i korraldaja Kevin Renno kinnitab, et sportlased on väga valmis. Tema ise korraldab võistlusi peamiselt armastusest selle ala vastu. „Mulle meeldib vaadata, kuidas see ala areneb. Mulle meeldib selle arengu sees olla, see on omamoodi hasarti tekitav,“ selgitab ta.
Mulle meeldib vaadata, kuidas see ala areneb. Mulle meeldib selle arengu sees olla, see on omamoodi hasarti tekitav.
Näeb erinevate võitlusstiilidega võitlusi ja õhtu lõppeb võimsa afterparty’ga
Rennol on eesmärk korraldada The League’i kaks korda aastas. Eriliseks teeb sündmuse see, et näeb võitlusspordi poole pealt erinevate võitlusstiilidega võitlusi. Renno tunnistab, et võrdsete vastasseisude kokku panemine nõuab palju vaeva, aga tulemas on põnevaid matše. Lisaks tavalisele kikkpoksile ja Tai poksile näeb MMA kinnastega Tai poksi, mis on Renno üks lemmikuid. Eelmisel aastal võitlesid MMA kinnastega Tai poksis Valeri Golubev Rhassan Muharebiga. Muhareb võitis kohtunike ühehäälse otsusega.
Pärast sündmust toimub võimas afterparty. Renno selgitab, et pidu läheb edasi sündmuse saalis – kui võitlusspordi pool lõppeb, teevad usinad 50 abilist põranda kiiresti puhtaks, pannakse mängima soojendusesinejad ja õhtu lõpetab maailmatasemel esineja, kelleks tänavu on ATB, keda soojendab Eesti vana hea Caater. „Mulle endale selline muusika väga meeldib, saab meenutada kooliaegu,“ räägib Renno.
Osalemas on tegijad naised ja mehed
The League’il on osalemas kaks naist. Astrid Johanna Grents ja Sigrid Kapanen. Sigrid on tõeline tegija ja võitis sel aastal kolm meistritiitlit. Renno lisab, et Astrid Johanna on sama võrdne tegija ja kui ta oleks nendel võistlustel osalenud, oleks ta ilmselt samaväärne kandidaat nendele tiitlitele. Ta ütleb, et nii Sigridile kui Astridile on lähiriikidest väga raske vastaseid leida. Sigrid tahtis proovida MMA kinnastega Tai poksi, mis on viimasel ajal populaarsust kogunud, aga keegi pole temaga nõus ringi minema, sest ta on tugeva käega ja teda kardetakse. Üks neiu Soomest ja üks Šveitsist pakkusid, et võivad teha K1, aga MMA kinnastega soovijaid ei ole. Loodame, et saame ka Astridil vastase lukku, kahjuks hetkel ei ole. Kõik tunnevad juba Astridit ja teavad, kui tugeva tüdrukuga tegu on,“ räägib Renno.
Eesti võitlusspordis on aasta aastalt toimunud suur areng, mis ei vaibu.
Aga ka mehed ei ole kehvemast puust. Rennol on hea meel, et Eesti võitlusspordis on aasta aastalt toimunud suur areng, mis ei vaibu. Ta ise tegi oma esimese võistluse 2003. aastal ning on selles maailmas kogu aeg sees olnud ning näinud nii amatöör-, laste- kui profitasmel võistlusi nii kikk- kui Tai poksis, kuidas see ala on väga arenenud, ka alaliidu ja kohtunike töö tasemel.
Toetajatel on suur roll
Sedapuhku on tulemas neljas The League’i sündmus. Renno ei tee saladust, et tema sees ei ole ununenud algne soov teha kõrgete auhinnaradadega 8 mehe turniir. „Teeme selle ürituse ära, siis kuulete juba täpsemalt, mis turniir, mis kaalus ja mis auhinnad tulevad,“ kergitab ta saladuseloori.
Siiski ütleb ta, et toetajatega on keeruline – ei saa minna suure ettevõtte ukse taha, kui sealt kedagi isiklikult ei tunne, sest sealt ei tule nõndaviisi midagi peale sooja käepigistuse. Ta selgitab, et kõik toetajad on oma tutvusringkonnast – kas mõne õpilase lapsevanem, endine õpilane, mõni Renno isiklik tuttav.
„Tutvusringkond, kes toetab, saab aru, kui raske on sellist üritust teha. Sportlaste tasud tõusevad, saali renditasud tõusevad, töötasud tõusevad… aga piletihind pole tõusnud. Seega sellega peavad fännid arvestama, et järgmise ürituse pilet võib olla 5 eurot kallim, sest muidu on seda võimatu teha. On puhtalt miinusüritus, kui ei ole toetajaid,“ märgib ta.
Monika Kuzmina
Toimetaja
info@goodfight.ee