THE LEAGUE! MEIE MEES: Andy Manzolo

08. jaanuar 2020 | The League, Uudised

Tondiraba jäähallis 22. veebruaril toimuval The League’il osaleb Andy Manzolo, kes hiljuti jõudis esimese eestlasena kuulsasse vabavõitlussarja Bellator.

„Üks õhtu peamatšidest saab kindlasti olema kahe Eesti vabavõitlustähe põnev vastasseis,” ütles korraldaja Kevin Renno. „Üks nendest on Andy Manzolo, kes tänaseks elab Inglismaal ja tegi seal ka novembris oma esimese Bellatori matši. Selles kaalus on Eestis vähe selliseid, kellel oleks nii suurt kogemust kui Manzolol, aga tema väljakutsuja Dmitri Ivanov on näidanud end matšides väga sihikindlalt ja vabavõitlus on selline ala, kus võib kõike juhtuda.”

Andrei Manzolo hüüdnimega „Kiskja“ („The Predator“) on sündinud 1984. aastal Tallinnas ja pidanud ligemale 80 tai poksi matši.

Viimastel aastatel keskendunud aga ainult vabavõitlusele. Manzolo  on üks väheseid Eesti võitlejaid, kes teenib profileiba välismaal.

Oma hüüdnime pälvis ta Inglismaal kaalutletud, kuid väga ohtliku võitlusstiili eest. Manzolo enda lemmikvõitlejaks on Wanderlei Silva.

“Tegu on tõsiseltvõetava mehega, kes on võideldes valmis andma endast kõik. Mees, kellel pole justkui midagi kaotada on üks ohtlikumaid vastaseid,” on Manzolo kohta öenud võistluste promootor Mirkko Moisar.

Manzolo ise peab oma karjääri parimaks saavutuseks võitu Bola Omoyele üle sarjas Cage Warriors, kuid usub, et parim võitlus on veel ees. Samuti on ta väga rahul lepingu üle maailma suurima võitlusorganisatsiooniga.

Juba kuueaastaselt otsustas Sylvester Stallone ja Jean-Claude Van Damme filmidest ja võitlusspordist vaimustatud Manzolo, et pühendab oma iidolitega sarnanemisele ja alal tippujõudmisele kogu oma elu. Manzolo tegeles juba väiksest peast džuudo, poksi ja kikkpoksiga.

Vanemad ja sõbrad ei jaganud alati tema entusiasmi ja pühendumust, kuid Manzolo ise ei andnud kunagi alla ja tulemused räägivad iseenda eest. Mees on selgelt tõestanud, et raske tööga ja igapäevase pühendumisega saab oma unistused teoks teha.

Manzolo  mõistis samas, et tahab siiski ka rohkemat ja astus Tallinna Ülikooli, kus ühendas õppimise treenimisega.

Umbes 20-aastasena alustas Manzolo osalemist erinevatel amatöör- ja profivõistlustel ning suutis kogemuisi hankides oma võiduprotsendi  tippu viia.

Esindades ühendusi Phoenix MMA & Eesti Kickboxingu Akadeemia (Estonian Academy of Kickboxing) saavutas Manzolo tudengipõlves võitlusspordisõprade seas populaarsuse ja alustas samas ka ise nooremate treenimisega, mis sai osaks tema diplomitööst.

Manzolo elab juba seitse aastat Southamptonis.

„Ligi seitse aastat. Tutvusin Facebookis kauni tütarlapsega ja mõne aja pärast mõistsin, et see on saatus. Oleme kogu selle aja seal koos olnud. Tõeline love story,“ on Manzolo ühes usutluses öelnud.

Manzolo on öelnud, et välismaa poksi- või vabavõitlusmatšidest ootab ta Anthony McGregori tagasitulekut, sest tahab näha, kas mees saab veel tšempioniks või mitte.

Suurbritannia poksituru kohta arvab Manzolo, et see on väga kõrgel tasemel.

„UCMMA on väga suur ja vägev, show toimub kõrgeimal tasemel. On väga kogenud võitlejaid, aga jagub ka uustulnukaid. UK turg on väga lai. Minu arvates parim Euroopas. Kui Eestiga võrrelda, siis eestlased teevad üritusi väga hästi, lihtsalt raha ehk pole nii palju. Tippvõitlejate kutsumine maksab palju raha, aga Eesti publik pole valmis käima välja 50-100 naela pileti eest,“ kirjeldas Manzolo möödunud aastal olukorda.

AUHINNAD

 • No Gi British Open Champion
 • Estonian Judo Champion
 • Estonian K-1 Champion
 • Latvian K-1 Champion
 • Baltic K-1 Champion
 • King of the Ring Full Thai Rules Champion
 • Dynamite K-1 Champion
 • Brazilian Jiu Jitsu British champion
 • ISKA MuayThai world champion
 • Fusion MMA champion
 • PFN MMA champion
Monika Kuzmina

Toimetaja
info@goodfight.ee

Vaata veel