The League I. Foto: 3boi Photography

THE LEAGUE IV: Võimas fight card!

14. märts 2023 | The League, Uudised

Laupäeval toimub neljandat korda Eesti võitlusspordi tippsündmus The League Tondiraba Jäähallis. Sündmuse eesmärk on pakkuda nii Eesti kui välismaa sportlastele võimaluse võistelda hästi korraldatud rahvusvahelisel sündmusel ning luua kontakte enda karjääri edendamiseks.

The League I. Foto: 3boi Photography

The League I. Foto: 3boi Photography

Teist nii võimsa fight card’iga võitlust ei leia Eestist ega naaberriikidest

Peakorraldaja Kevin Renno sõnul ükski Eesti või naaberriikide võitlusspordisündmus ei ole olnud nii võimsa fight card’iga, kus on kohal nii palju oma ala tippe Eestist ja teistest riikidest. Ringi astuvad näiteks Maikel Astur, Uku Jürjendal, Astrid Johanna Grents, Henry Rohtla, Hendrik Themas, Ott Remmer.

Ühe särava tähena on võitlusareenile astumas Sigrid Kapanen, kes on saanud vaid kuuga kolm Eesti meistritiitlit ning on U-23 vanuseklassi Tai poksi maailmameister.

Mirkko Moisar ja Kevin Renno. Foto: Rauno Vahtre

Mirkko Moisar ja Kevin Renno. Foto: Rauno Vahtre

Peakorraldaja eesmärk on luua võimalikult põnevaid vastasseise andekate võitlejate vahel. Ta on teinud koostööd spordiklubidega mitte ainult Eestis, vaid ka Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Šveitsis ja Saksamaal. Renno tunneb enda kutsutud võitlejate võitlusstiili ja teab, kui põnev matš võib tulla, kui mõne välismaa võitleja näiteks eestlase vastu seab.

Põnevaks muudab The League’i ka see, et võistlusmatše väga erinevates stiilides, mis üle maailma tuntud on – Tai poksi reeglitega, Tai poks MMA kinnastega, K1 reeglitega, MMA reeglitega.

Sportlased on valmis!

Korraldaja Kevin Renno kinnitab, et sportlased on väga valmis.

Kevin Renno. Foto: Rauno Vahtre

Kevin Renno. Foto: Rauno Vahtre

Näiteks Astrid Johanna Grents teeb nädalas 5-6 erialast treeningut ja ülejäänud on kas jõutreening või aeroobne treening. Trenni teeb ta 8-10 korda nädalas. Rahu tuleb tema sõnul just ettevalmistusest treeningsaalis. Ta usub, et ringis tuleb osata kohaneda ja hetke pealt mõelda,“ usub ta.

Sigrid Kapanen teeb praegu väga palju trenni. Kuna tal on mitu võistlust järjestiku olnud, siis hoiab ta vormi koguaeg väga hea tasemel – käib jooksmas, teeb lapatrenni, sparringut, grupitreeninguid.

Marko Šults seab endale eesmärgi ja astub niikaua vajalike samme ja teeb tegevusi, kuni seatud eesmärk on saavutatud. Viimane matš tõi talle vigastuse, aga nii kui ta sai end rohkem liigutada, hakkas ta ujuma ja tegema jõudu nii palju kui suutis. Lisaks jõu -ja kikkpoksi treeningud, millega käivad kaasas range tehnika ja sparring.

Mitmed poksijad käivad enne matši ka treeninglaagris. Maikel Astur käis treeninglaagris Hollandis. Ta selgitab, et sealt saab kõik vajaliku, et olla ringis super vormis. Sealsetel treeneritel on suured teadmised ning kohal on arvukalt sportlasi, kellega harjutada.

Fight card:

Hamza Ourahou vs Uku Jürjendal

Raimonds Aukstikalnis vs Hendrik Themas

Sabri Ben Henia vs Ott Remmer

Adilson Semedo vs Maikel Astur

Rhassan Muhhareb vs Henry Rohtla

Nina van Dalum vs Astrid Johanna Grents

Onni Haapala vs Allan Volosatõh

Toni Ojanen vs Dmitry Salamatin

Jussi Santalahti vs Aleksei Larin

Roman Yarysh vs Marko Šults

Eveliina Rauhansalo vs Sigrid Kapanen

Olavi-Tanel Kask vs Siim Viljus

Humam Alrashedi vs Roman Mitjajev

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel