Henry Rohtla. Foto: Randel Pomber

THE LEAGUE! Henry Rohtla: mu suurim tugevus ringis on süda

30. jaanuar 2023 | The League, Uudised

18. märtsil toimub juba neljandat korda Tondiraba jäähallis Eesti üks suurimaid võitlusspordi sündmusi – The League. Henry Rohtla ütles intervjuus Goodfightile, et tema suurim tugevus ringis on süda.

Henry on hiljuti saanud isaks ja tõdeb, et on täiesti uus väljakutse isarollis matšiks valmistuda, sest kahekuune laps vajab üsna palju tähelepanu. Rütm elus alles läheb paika, samas on see äge!

Foto: Randel Pomber

Henry ütleb, et ettevalmistused The League’iks juba käivad. Ta treenib koos Kevin Renno ja Tai treeneriga ning kord nädalas teeb Kaido Leesmaniga jõutrenni. Ta usub, et aega veel on ja praegu läheb kõik plaanipäraselt. „Eks protsessi käigus loksub kõik ise paika, kuidas kõik täpsemalt hakkab olema, aga plaan on selge,“ sõnab ta.

Mentaalseks ettevalmistuseks harrastab ta hingamisharjutusi. Ka külm dušš, külm vann või külmas meres käimine valmistab ette vaimu. „On väljakutse jääda külmas rahulikuks. See on oluline ka ringis,“ selgitab ta.

Henry jaoks on olulised ka suhted lähedastega – kui need on korras, pole ka kuklas muremõtteid.

Vastase kohta on Henry kursis, et tegu on taanlasega, kes on kunagi võidelnud isegi Kevin Rennoga. Ta teab ka, et vastane on vasakukäeline ehk parem jalg ees – sellele tuleb ettevalmistusel rohkem rõhku panna.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel