Hendrik Themas vs Zaur Džavadov. Foto: Erlend Štaub

THE LEAGUE! Hendrik Themas ei keskendu ringis vastase nõrkusele, vaid oma tugevustele

28. jaanuar 2023 | The League, Uudised

18. märtsil toimub juba neljandat korda Tondiraba jäähallis Eesti üks suurimaid võitlusspordi sündmusi – The League. Hendrik Themas rääkis intervjuus Goodfightile, kuidas ta valmistub matšiks. Hendrik peab oma suurimaks relvaks seda, et on valmis surema, enne kui kaotab. Tema tahtejõud ja võitlushimu on talle olnud kasuks.

Hendrik Themas vs Zaur Džavadov. Foto: Erlend Štaub

Hendrik tõdeb, et kuna ta on poksiga nii kaua tegelenud, siis otsest ettevalmistust matšiks ei ole tal palju vaja. Ta põhjendab, et ta käib ka tööl ja tal on pere, nii et kaks korda päevas treenimine ei oleks väga tulemuslik. Ta käib poksisaalis minimaalselt kaks korda nädalas – teisipäeval ja neljapäeval Kevin Rennoga ning nüüd on abiks ka treener Taist.

Kõige parem trenni osa on tema arvates sparring. Üks asi on lapade või poksikottide peale, aga sparring on kõige parem. Nii tehakse enne võistlust kindlasti rohkem sparri. Pärast sparri kirjutab ta ka üles märkmeid, mis läks hästi, mis halvasti, mis võiks olla parem. Ning enne matši loeb need märkmed üle, et midagi ei ununeks.

Hendrik Themas vs Zaur Džavadov. Foto: Erlend Štaub

Mentaalselt ta eraldi ei valmistu. „See kas on paigas või ei ole,“ arvab ta. Küll aga meeldib talle võistluspäeval teha lõunauinak, sest enne fight’i kipub ööuni kehvaks jääma. Nii on päeval tund aega pikutada hea ja samal ajal matš läbi visualiseerida. „Kui ma siis ringi lähen, olen korra seal juba olnud, siis on see palju mugavam,“ selgitab ta visualiseerimise mõtet.

Matšil ei keskendu Hendrik vastase nõrkusele, vaid oma tugevustele. „Ma saan teha ainult seda, mida mina teen. See, mida vastane teeb, ei ole minu kontrollida,“ ütleb ta.

Oma suurimaks relvaks ringis peab ta oma tahtejõudu ja võitlushimu – minna jõuga läbi seina.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel