Foto: Shutterstock

SÜGISEL TRENNI! 5 põhjust, miks tegeleda taipoksiga

07. september 2022 | Trennid, Uudised

Taipoks ehk muay thai`d võib harrastada nii enesekaitseks, kui ka parema füüsilise vormi saavutamiseks. Poks on heaks alternatiiviks tavalistele jõusaali- või rühmatreeningutele. Lisaks heale füüsilisele vormile saab inimene ka head enesekaitseoskused – mida ühelt trennilt veel tahta võiks? Kstmuaythai.com tõi välja 5 põhjust, miks taipoksiga tegeleda võiks.

Õpetab ennast kaitsma

Muay thai aitab välja töötada vajalikud enesekaitsetehnikad, mida on vaja reaalse eluga silmitsi seismisel.

Taipoks toetab südame-ja veresoonkonna heaolu

Taipoks on segu nii aeroobsest kui anaeroobsest trennist ning treenib seega jõudu ja vastupidavust. Aeroobne element aitab suurendada keha üldist kardiovaskulaarset jõudu. See arendab vastupidavust, mis on vajalik inimkeha optimaalseks toimimiseks.

Foto: Shutterstock.com

Vähendab stressi

Mida rohkem sa trennis higistad, seda suurem on tõenäosus, et tunned ennast lõdvestunult. Seda seetõttu, et trenni tegemine on otseselt seotud keha stressihormoonidega.

Toonuses kõhulihased

Kuna taipoksis väänad, löökidel kasutad põlvi ja sääri ning küünarnukke, on loomulik, et lisaks arendad ka oma kõhulihaseid.

Tõstab enesekindlust

Enesekindlus on seotud tugevalt endasse uskumisega. Kui hakkad endasse uskuma, muutud ka enesekindlamaks. Taipoks annab selleks vajaliku tõuke, et hakkaksid ennast hästi tundma.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel