Sten Saaremäe võitleb esmakordselt õhtu peamatšis

28. oktoober 2019 | Uudised

Sel laupäeval Soomes toimuval võistlusel West Coast Rumble astub Eesti MMA võitleja Sten Saaremäe (5 võitu, 1 kaotus) esmakordselt üles õhtu peamatšis, vastaseks Pori kohalik võitleja, Soome MMA veteran Ville Yrjölä (7 võitu, 3 kaotust).

“Vastane on kogenud ja väga hea rekordiga. Ta on võistelnud karjääri jooksul küll ka kõrgemas kaalus (-70,3 kg), aga selle matši jaoks tuleb alla (-65,8 kg). Tegemist on pigem maasvõitlejaga,” kirjeldab Saaremäe lühidalt vastast. Saaremäe öeldut kinnitab ka soomlase rekord: seitsmest võidust viis on tulnud alistuse või nokaudiga, samas kui vastavaid kaotusi on mehel vaid üks.

Tartu spordiklubi Englas esindav Saaremäe on aga kogenumate ja tugevate vastastega harjunud, sest vaid see aitab liikuda edasi tema unistuse suunas: pääseda võistlema mõnda maailma tippliigasse. Eestlane on heas vormis ja ootab õhinal nädalavahetust, et näidata taaskord oskusi. “Ettevalmistus on sujunud väga hästi. Ma arvan, et olen elu parimas vormis nii füüsiliselt kui ka vaimselt,” kinnitab Saaremäe.

Kuigi West Coast Rumble on väiksem võistlus kui Põhjamaade üks esiliigadest The Cage, kus Viljandist pärit sportlane eelmised matšid pidas, näeb Saaremäe tugevat vastast ja ülesastumist peamatšis väga hea võimalusena.

Sten Saaremäe alustas profikarjääri kolm aastat tagasi. Eelmise matši pidas ta aprillikuus soomlase Markus Rytöhonka (5-3-1) vastu, võites matši kohtunike enamusotsusega.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel