Sigrid Kapanen õpib muusikakoolis kitarri!

21. mai 2019 | Muay Thai Liiga, Uudised

Sigrid Kapanen õpib muusikakoolis kitarri. On õppinud juba kuus aastat. Eddie Van Halen meeldib talle. Meeldivad Van Haleni lood „Jump“ ja „Panama“. Sel aastal Sigrid lõpetab kitarriga, et keskenduda rohkem gümnaasiumile ja trennile.

Sigrid valis võitlusspordi, sest on alati tahtnud ekstreemsustega tegeleda.

„Tai poks juba tundus selline ohtlik ala ja mulle meeldis mõte tegeleda hobiga, millega väga paljud tüdrukud ei tegele. Olen elu jooksul väga mitme alaga tegelenud, aga ükski pole nii hästi sobinud kui tai poks. Pärast rasket päeva on hea trenni minna ja end tühjaks tampida,“ ütleb ta.

Sigridi sõnul võiks võitlusspordiga tegeleda naised, keda see tõesti huvitab. Naised, kes tahavad millegi erilisega tegeleda ega karda saada lööki näkku. „Muidugi võivad tegeleda ka need, kes tahavad lihast arendada või kaalu kaotada. Naised, kes juba tegelevad sellega ja pole võistelnud: kindlasti proovige!“ soovitab ta naeratades. Võitlussport on talle väga palju uusi sõpru andnud ja aidanud vaimselt paraneda. Võitlussport teeb vaba aega parajaks ja annab võimaluse teistele silma paista.

Esimesest matšist õppis Sigrid, et tai poks pole lihtsalt suvaliselt peksmine, kuni üks kukub. Samuti seda, et tähtis pole ainult jõud või löögitugevus, vaid ka tehnika ja liikumine. „Kindlasti peab ka vaimselt olema matšiks valmis,“ arvab ta. Seda ei oska ta öelda, mitu lõuatõmmet teha suudab, aga kindlasti mõnele omavanusele teeks ära. Käesurumises on küll osadele ära teinud.

Kiire võit oleks muidugi väga äge, aga talle meeldib pigem lõpus saabuv võit. Pikkade võitlustega areneb ja õpib kindlasti rohkem. Lisaks tahab ta ikka vastast tundma õppida juhuks, kui peaks tulema kordusmatš kunagi. Kiire võit on kuidagi liiga lihtne, ta tahaks matši ajal endast kõik anda.

27. aprilli üritusel Wiru Lahing sai Sigrid esimese kaotuse. Sigrid oli enne seda 5-0. Riikka Järvenpää jaoks oli see 40. matš.

Pärast esimest raundi lõpetas Sigrid ära.

Mis juhtus?

„Sain paar tugevat lööki sisse ja kiilusin kinni.“

„Vastane oli väga kogenud ja oskas vastata igale löögile,“ lisab ta. „Pean rohkem liikumisega tegelema ja rohkem mõtlema, kuhu lüüa, et vastane ikka haiget saaks ja löök kaitsesse ei läheks.“

Kui paluda seda soomlannat võrrelda Satu Mykkäsega, kellega Kondori teine sõdalane Crista Padu võitles eelmisel nädalal King of Kingsil, lausub Sigrid, et mõlemad olid väga kogenud ja väga tugevate jalalöökidega.

„Crista vastane liikus kindlasti palju rohkem ja tegutses rohkem jalgadega. Minu vastane lõi nii kätega kui ka jalgadega. Ei mina ega Crista pole nii tugevaid jalalööke tundnud.“

Sigrid fännab Cristat ja veel paljusid Eesti profivõitlejaid. Sigridi arvates on tema enda suurimad fännid vanemad, sugulased ja peretuttavad.

Ettevalmistused Eesti Muay Thai Liiga hooaja lõpuetapiks 26. mail Keilas on läinud väga hästi. Treeningkava on väga raske, kuid Sigrid pingutab täiest jõust, et aina paremaks saada. Jookseb, sparrib ja teeb iga päev treener Ringoga lapasid.

Sigrid läheb taas vastamisi Kristi Dutkaga (Team Moisar), kelle üle tuli eelmisel etapil 3:0 võit. Vastase tugevuseks peab Sigrid kindlasti paremat low-kick’i. Eelmine kord jättis Kristi Viljandi võitlejanna jalale ilusa sinika. „Hüppega löögid, nagu näiteks superman, pole tal ka just kõige leebemad,“ tunnistab Sigrid.

Sigridi soov on jõuda kaugele ja olla parimate seas. Võistelda parimatega. „Mul on veel pikk maa ees. Olen alles noor ja areneda on palju, aga luban endale, et pingutan selle nimel,“ teatab ta.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel