Foto: Shutterstock.com

Raskekaalu valitsev maailmameister Usyk lubas kohe pärast tiitlimatsi tagasi rindele naasta

23. juuli 2022 | Uudised

Raskekaalu meistrid Oleksandr Usyk ja Anthony Joshua kohtuvad 20. augustil Saudi-Araabias MM-i korduskohtumises. Valitsev maailmameister Usyk kinnitas, et siirdub kohe pärast tiitlimatši tagasi kodumaale, et asuda uuesti Venemaa vägede vastu sõdima, vahendab TalkSport.com.

„Niipea kui võistluse lõpetan ja kõik muud asjad tehtud saan, pöördun tagasi Ukrainasse. Kui võitlus toimub 20. augustil, siis 22. august olen Ukrainas tagasi,“ sõnas Usyk.

Maailmameister Usyk liitus kohe pärast Venemaa sissetungi Ukraina vägedega, mis kaitsesid Kiievit. Joshuaga peetava kordusmatši eel sai mees eriloa armeest lahkumiseks, et alustada välismaal treeninguid.

Usyk on korraldanud välismaal mitmeid heategevusõhtuid, kus on oksjonitel müünud oma kindaid ja muud spordivarustust. Kogu saadud tulu on ta annetanud Ukraina armeele. Ka osa Joshuaga peetava matši tulust on ukrainlane lubanud sõjaväele anda.

Usyk hoiab hetkel enda käes WBO, IBF-i ja IBO meistrivöösid, mille teenis eelmise aasta sügisel Joshua alistamisega.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel