Poksiõhtu Londonis: Briti naised võitsid kolm tiitlimatši

15. november 2020 | Uudised

Londonis 14. novembril peetud poksiõhtu oli kuuldavasti esimene kolme naiste tiitlimatšiga sündmus. Peeti sarnane üritus ka 2000. aastal, kuid siis polnud esindatud kõik neli suurt WBA, WBC, WBO ja IBF, vaid IFBA.

Kõigi nelja suure organisatsiooni meister kergekaalus Katie Taylor alistas 100-89, 100-90 ja 99-91 WBA ajutise meistri Miriam Gutierrezi, kelle jaoks see oli esimene matš väljaspool Hispaaniat. 4. raundis lõi KT hispaanlanna põrandale.

„See oli võimas poksiõhtu naiste jaoks. Loodetavasti mõni tüdruk vaatas seda ja see tekitas temas soovi poksima hakata,” kommenteeris Taylor.

Taylor teenis üle miljoni euro augustis võiduka kordusmatši eest Delfine Persooniga. Ta võib veel enam teenida poksimatši eest Bellatori brasiillanna Cris Cyborgiga. Tayloriga soovib poksida Chantelle Cameron (Suurbritannia), kes sai 4. oktoobril WBC meistriks Taylorist kaal kõrgemal. Eddie Hearni sõnul on Tayloril plaanis ka lahing Jessica McCaskilli ja Cecilia Braekhusi kordusmatši võitjaga. McCaskill lõpetas tänavu suurüllatusena aastaid kestnud norralanna valitsusaja.

Taylorist kaalukategooria võrra kergem WBC meister Terri Harper alistas tehnilise nokaudiga 9. raundis ajutise meistri Katharina Thanderzi (Norra).

Mõlema matši naised olid seni kaotuseta.

Kolmandas tiitlimatšis sai kohalik Rachel Ball (6-1) jagu 99-91, 99-91, 99-92 Argentina poksijast Jorgelina Guaninist (9-1-2) ja võitis WBC raskekukk-kaalu ajutise meistri vöö. Ball, kes on endine kikkpoksimeister, pidi algul poksima austraallanna Ebanie Bridgesiga (4-0), kuid too sai vigastada ja asemele võeti IBF-i kergekukk-kaalu meister Guanini. Pidi poksitama vabale WBA kukk-kaalu meistrivööle, kuid Guanini ei saanud kaalu. Balli ainuke kaotus oli tulnud Thanderzilt.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel