Foto: Petchyindee Muay Thai

Petchmorakot sai võidu Thananchai üle

02. aprill 2021 | Uudised

Petchmorakot sai võidu Thananchai üle 2. aprillil Rangsiti staadionil peetud Muay Mun Wan Suki üritusel.

69-kiloste meeste viieraundises tai poksi kohtumises hoidis ta Thananchaid distantsil ja noppis punktivõidu 49-48, 49-48, 49-48, kuigi Thananchai oli aktiivsem pool. Vastaste treenerid hoiatavad hoolealuseid Petchmorakoti tugevate põlvelöökide ja kiirete kõrgete jalalöökide eest.

27-aastane Petchmorakot (163-34-2) võitles viimati mõnel nimekal Tai staadionil kolm aastat tagasi. Ta on tai poksi valitsev meister One’is, kus ta viimati alistas septembris Lion Fighti meistri Magnus Anderssoni, enne seda juulis aga Yodsanklai. See on jäänud ka Yodi seni viimaseks kohtumiseks. 35-aastane Yod kirjutas tänavu Instagramis „I’m retirement”, mis tema inglise keeles võis tähendada, et ta lõpetas võistlemise, aga kuna ta lisas sinna pildi, kus tal hakkab kõhuke tekkima, siis võis lihtsalt naljatada, et vormi pole hetkel. Yod teatas lõpetamisest ka 2017. aastal, kuid tuli tagasi. Petch luges seda võitu karjääri tähtsaimaks.

2019. aastal pidas Petchmorakot Giorgio Petrosyaniga vaidlusi tekitanud lahingu, mille ta oleks ilmselt võitnud, kui see oleks toimunud tai poksis. Ta on võitnud kolm korda Glory meistrit Petchpanomrungi, aga kolm korda ka talle kaotanud. Ta võitis Saenchaid 2014. aastal, kui Saenchaid veel heaks loeti. Samal aastal võitis ta Saeksanit, kelle Tai spordiametnikud valisid 2015. aasta parimaks võitlejaks.

Thananchai (64-18-1) on 2018. aasta WMC meister, kes viimati võitis novembris Sorgrawit.

Tänase võitlusõhtu teises tähtsamas kohtumises sai hiljutine Lumpinee meister Chanalert 53-kiloste meeste seas kõigi kohtunike otsusega kaotuse Peerapatilt. Lumpinee tiitlikohtumine 2019. aastal oli Chanalerti viimane suurem võit: siis võitis ta Lumpinee meistrit Rungnaraid. Pärast seda tulid kaotused nimega võitlejatelt Phetsomjitilt ja Phetsommailt. Peerapat on praegu IFMA maailma edetabelis 5. kohal kaal väiksemate meeste hulgas.

Sõnad petch ja phet meeldivad võitlejatele, sest tähendavad „teemanti”. Tais luuakse pikki nimesid, et need erineks teistest, ja nimede vahetamise on riik teinud lihtsaks. Mõned vahetavad mitu korda elu jooksul, sest tüdinevad eelmistest. Samamoodi võetakse ka poksijanimesid. Neid muidugi registreerima ei pea. Enamasti on inimestel ka tavaelus hüüdnimed ja paljud ei tea surmani sõprade tegelikke pikki nimesid.

Muay Mun Wan Suk võiks tõlkes kõlada kui „Päev, mil peetakse poksivõistlus, on õnnepäev”.

Petchpanomrung teeb suure tagasituleku Taisse järgmisel nädalavahetusel.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel