OTSEÜLEKANNE I 2. – 4. veebruar toimuvad Eesti meistrivõistlused poksis

01. veebruar 2024 | Eesti Poksiliit, Uudised

Eesti meistrivõistlused poksis toimuvad 2. – 4. veebruaril Maardus. Osa võtavad noored U19 ja täiskasvanud U40 vanuseklassis.

Stiven Aas. Foto: Poksiliit

Tegu on olulise võistlusega Eesti riiklikul tasemel, sest selle tulemusena selgub koondis tulevasteks Olümpiamängude maailma kvalifikatsioonivõistlusteks, mis toimuvad 4. – 11. märtsil Busto Arsizios.

Koondislased teevad viimaseid ettevalmistusi ja mitme jaoks tähendab see pingelist võitlust. Nimelt jäi Stiven Aas eelmisel aastal olümpiapiletist ilma – kahe võidetud matši järel jäi pilet ühe saavutamata võidu kaugusele. Finaalis astub Aas eeldatavasti ringi kahekordse Euroopa pronksi Anton Vinogradovi vastu, keda eelmise aasta finaalmatšis alistas kohtunike häältetulemusega 5:0. Eesti Poksiliidu peasekretär Jelena Kalbina sõnab, et Vinogradov on meelestatud sihikindlalt matš-revanši käigus Aas troonilt tõugata ning soovib ise kaalu parimaks tõusta, mis ühtlasi annab talle rohelise tule kvalifikatsiooni võistlustele minekuks.

Kalbina lisab, et poksiringi astuvad teisedki olümpialootused – vennad Semjon ja Pavel Kamanin ning Allan Morozov.

Eelringid toimuvad 2. veebruaril. Poolfinaalid leiavad aset 3. veebruaril ja finaal toimub 4. veebruaril. Eesti meistrivõistlused poksis toimuvad Kallavere keskkooli spordihoones.

Vaata finaali otseülekannet!

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?