Oleksandr Usyk

Oleksandr Usyk: mu hing kuulub jumalale ja mu keha ja au mu riigile!

08. märts 2022 | Uudised

Ukraina poksija Oleksandr Usyk on harjunud võitlema poksiringis, kuid praegu on tal käsil teistsugune võitlus – võitlus oma riigi eest, vahendas cnn.com. Ehkki olukord on hirmutav, tõdes Usyk, et ta ei karda. „Võibolla see kõlab sentimentaalselt, aga mu hing kuulub jumalale ja mu keha ja au mu riigile ja perele. Ma ei karda absoluutselt,“ kommenteeris ta.

Usyk selgitas, et just poks aitab teda praegu, et olla rahulik ja vaimselt valmis ning aitab rahustada ka teisi, kes on paanikas ja ärevil.

Usykil on ka kolm last, kes on temaga koos. Ta ütleb, et pere, sõbrad ja naabrid on koos ning peituvad, kui kostub õhualarm. Et hakkama saada ja lapsi toetada, üritavad nad teha nii, et neil oleks tore.

Küll on aga mures Usyki mänedžer Klimas, kes ütles, et nad on suures ohus. „Kui kuulid lendavad, ei huvita neid, kes oled maailmatšempion,“ sõnas ta.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel