Maarja Õkva. Foto: Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia

Naised treenivad Leesmanni käe all! Maarja Õkva: meil kõigil on füüsiliselt raske, aga seda raskust saab treenida talutavamaks

26. juuni 2022 | Trennid, Uudised

Jõutõstmise maailmameister ja Eesti Raskejõustiku Akadeemia treener Kaido Leesmann on võtnud enda tiiva alla mitmed poksivad naised. Poksija Maarja Õkva selgitab, et jõudis Kaido Leesmanni juurde läbi poksija Astrid Johanna Grentsi. Kuna poisse oli grupis juba palju, siis moodustati tüdrukutega oma grupp.

Foto: Erakogu

Treeneri õpetusstiil ja selle sobivus õpilase iseloomuga on määrava tähtsusega

Läbi aastate on Maarja valinud pigem treeninggruppe ja läbi selle tutvunud erinevate treeneritega. Treeninggruppide vahetus on põhinenud treenituse taseme tõusuga ja tänu sellele on Maarjal olnud võimalus töötada ka järjest kogenumate treeneritega.

“Üldiselt võiks valida treeneri vastavalt oma treeningu eesmärkidele. Samuti on määrava tähtsusega treeneri õpetusstiil ja selle sobivus õpilase iseloomuga – mõni eelistab otsekohest või intensiivsema lähenemisega treenerit, teised arenevad paremini leebema juhendamisega. Enamasti on võimalik käia proovimas või jälgimas erinevate treenerite tunde ning läbi selle saada aimu, kas võiks tekkida ühine klapp,” sõnab Maarja.

Väike tervislik võistlusmoment annab trennis motivatsiooni juurde

Maarja sõnul aitasid ühised trennid tal saada kinnitust teadmisele, et ta suudab palju rohkem füüsiliselt teha, kui ta ise ennast tegema suunab. “Samuti annab väike tervislik võistlusmoment trennis motivatsiooni juurde, et rohkem pingutada ja kauem vastu pidada. Raske töö kõrvalt ei puudu ka väike nali, mis muudab ühise füüsilise pingutuse lõbusamaks,” leiab poksija.

Maarja on õppinud ja kinnitust saanud, et vaimne usk ja kindlus enda võimetesse teeb võistlustulle mineku pigem põnevaks kui hirmutavaks ning et me kõik oleme inimesed. “Meil kõigil on füüsiliselt raske, aga seda raskust saab treenida talutavamaks,” sõnab ta.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel