Alissa Bostanil on suur süda. Mitte ainult temal, vaid ka teistel Eesti naisvabavõitlejatel: Bostan, Ksenija Grabova ja Monika Riivald loobusid tänavustel Eesti meistrivõistlustel kergetest kuldmedalitest.
Nädal enne meistrivõistlusi oli täiskasvanute konkurentsis üles antud neli naist: Grabova (56,7 kg), Riivald (61,2 kg), Bostan ja Jelizaveta Petrova (mõlemad 70,3 kg). Good Fight oli üsna kindel, et Bostan alistab klubikaaslase Tokonist, kuna Bostan oli kutsutud tänavu ka King of Kingsile ja sinna tavaliselt kutsutakse ju klubi tugevam võitleja. Grabova, Riivald ja Bostan otsustasid aga osaleda kategoorias 61,2 kilo ja jagasid selles järjekorras medalid.
Miks te siis ei osalenud kaalus 70,3?
Sest minu kaalus 61,2 kilo leidus vastaseid. Algselt pidin minema 61,2 kilosse, kuid poolteist nädalat enne võistlust polnud selles registreerunud kedagi ja seega otsustasime osaleda raskemas kategoorias. Siis kuulutati 61,2 kilos välja kaks vastast ja ma naasesin oma kaalu juurde.
Osales otsustamisel ka treener?
Jah.
Kuna jutt käib kaalust, siis: mida täna hommikul sõite?
Omletti.
Saite pidada ainult ühe matši, Ksenijaga. Mis muljed on? Võrrelge seda teie eelmise matšiga üritusel Vabaring 11.
Matš oli raske, kuna suurema osa sellest käis pikalivõitlus. Nüüd näen mõningaid oma vigu ja nõrkusi ja tean, millega veel vaeva näha. Mõlemad matšid lõppesid minu kaotusega, kuid nüüd oli see kohtunike otsusega kaotus, mitte alistumine, mis juba näitab edasiminekut. Järgmise võidan kindlasti.
Tokon ja Englas kogusid enim punkte. Mis muljed on teiste Tokoni võitlejate matšidest?
Kõik meie võitlejad tegid häid võitlusi, kõik on tublid. Sergei Strinža ja Igor Poljakov võitlesid mitte omas, vaid raskemas kategoorias ja hoolimata asjaolust, et vastased olid neist raskemad, esinesid mõlemad väärikalt. Sergei domineeris kogu matši ja võitis, isegi kui kõrvalt paistis, et vastane oli temast suurem ja raskem. Igor kaotas, sest raskema vastase vastu on tõesti väga raske võidelda, kuid matši alguses püstivõitluses purustas ta vastase kindlalt. Kui ta kuulunuks oma kaaluklassi, olen kindel, et ta oleks võitnud.
Aleksander Rodionovi pärast ma isegi ei muretsenud, sest talle võrdset ei leidu. Ta on väga tugev ja tehniline, võitis kohtumise 1. minutil.
Raigo Kutsar võitles kõik kolm raundi hästi, alistas vastase enesekindlalt, oli pikalivõitluses hea, kuid üksmeelse otsusega anti võit vastasele. Kui aus olla, oli ta selgelt parem, ta on tõeline meister, kuid minu asi pole kohtunike otsust vaidlustada.
Kolm meie võitlejat Andrei Gavrilov, Andrei Buturlakin ja Pavel Jatskevitš võitlesid samas kaalukategoorias, kus oli ainult neli võistlejat. Loosi tahtel toimus esimene heitlus kahe Andrei vahel. Seda oli huvitav jälgida, sest mõlemad võitlesid hästi, aga me elasime kaasa mõlemale. Võidu võttis teenitult Andrei Buturlakin. Pavel võitis poolfinaali, kuid kahjuks sai raskelt vigastada ja vigastuse tõttu jäi finaal toimumata.
Miks jäi KOK-il toimumata matš Ernesta Kareckaitega?
Ta on elukutseline võitleja ja mina olen amatöör. Reeglite kohaselt ei saa proff võidelda amatööriga isegi amatööride reeglite järgi. Tehti plakat, sest arvati, et lubatakse võidelda, kui on amatööride reeglid, aga EMMAF vist hoiatas mõni nädal enne matši treenerit, et mind ja Sergeid – kes pidi ka võitlema profireeglite järgi – loetakse pärast seda proffideks.
Mis muljed on viimasest King of Kingsist?
Matšid olid suurejoonelised ja huvitavad, show ise oli hästi tehtud, emotsioone jagus õhtu jooksul terve meretäis. Kahjuks kulges põhiosa matše poksi- ja kikkpoksireeglite järgi. Vabavõitlust oli vaid üks võitlus: meie võitlejad Sergei Strinža ja Ilja Minin. Ma arvan, et nende võitlus oli õhtu kõige lahedam, mõlemad olid suurepärased. Ja kõige tähtsam on see, et isegi pärast seda, kui nad olid ringis vastased, jäid nad väljaspool seda sõpradeks. Kõige tähtsam on klubisisene sõbralik õhkkond.
Kuidas jäite rahule Suomi MMA Cupiga? Kes olid vastased?
Mul on hea meel, et suutsime Helsingis võistlustel osaleda hoolimata kõigist pandeemiaga ja piiriületusega seotud probleemidest. Korralduslikult oli kõik suurepärane, saal ise meeldis mulle väga. Lahingute osas jäime Raigo ja Sergei võitudega väga rahule, kuid ülejäänud lahingute kohta ei oska ma midagi öelda. Mu vastased olid mõlemad tublid, kuid nende nimesid ei mäleta.
Kui tugev on Kayla Harrison, kuigi ta ei taha UFC-sse minna? Teate teda?
Ei.
Почему не участвовали в 70,3?
Потому что были противница в моем весе – 61.2 кг. Я изначально должна была идти в 61.2, но за полторы недели до соревнований не было заявлено никого в этом весе, поэтому решили заявить в категорию выше. Но потом были заявлены двое в 61.2 и я вернулась в свой вес.
Тренер тоже участвовал в принятии решения?
Да.
Какой был сегодня завтрак?
Очень странный вопрос. 😅 Яичница. 👌
Какие впечатления от матча с Ксенией? Сравните это с матчем Vabaring 11.
Матч был тяжёлым, так как большая его часть прошла в борьбе. Теперь я вижу какие-то свои ошибки и слабые стороны, знаю, над чем ещё надо поработать. И этот бой и бой на Vabaring 11 закончились моим поражением, но сейчас это было поражение по решению судей, а не сдачей, что уже указывает на прогресс. В целом, этим боем я довольна куда больше чем предыдущим, но в следующем я обязательно одержу победу.
Каковы ваши впечатления от матчей других бойцов Tokon?
Все наши бойцы сделали хорошие бои, все молодцы. Двое бойцов, Сергей Стринжа и Игорь Поляков, бились не в своей весовой, а на категорию выше. И несмотря на то, что противники были их тяжелее, оба выступили достойно. Сергей весь бой доминировал и одержал победу, пусть даже со стороны было видно, что противник больше и тяжелее его. Игорь проиграл в борьбе (потому что бороться с тем, кто тяжелее тебя, действительно очень сложно), но в начале боя в стойке он уверенно разбивал противника. Будь он в своей весовой, я уверена, он бы победил.
За Александра Родионова я даже не волновалась, потому что в борьбе ему нет равных. Он очень сильный и техничный, одержал победу за первую минуту матча.
Райго Кутсар отлично бился все три раунда, уверенно разбивал противника, был хорош и в борьбе, но победу единогласным решением присудили его противнику. Честно говоря он был явно лучше, он настоящий чемпион, но не мне оспаривать решение судей.
Трое наших бойцов, Андрей Гаврилов, Андрей Бутурлакин и Павел Яцкевич, выступали в одном весе, где всего было четыре человека. По жеребьёвке первый бой был у двух Андреев. Наблюдать было интересно, потому что оба отлично бились, но болели и волновались мы одновременно за обоих. Победу заслуженно одержал Андрей Бутурлакин. Следующий бой был у Павла, он победил, но к сожалению получил достаточно серьёзную травму. Из-за его травмы финальный бой не состоялся.
Почему не состоялся матч с Карецкайте? Произойдет ли это когда-нибудь?
Карецкайте профессиональный боец, а я любитель. По правилам профи не может биться с любителем даже по любительским правилам. Делали плакат, потому что думали, что разрешат провести бой, если биться по любительским правилам. Но EMMAF, если я правильно помню, за несколько недель до боя предупредила нашего тренера, что и я, и Сергей (он тоже должен был изначально биться с профи) после этого боя будем считаться профессиональными бойцами.
Каковы ваши впечатления от последнего King of Kings?
Бои были зрелищные и интересные, хорошо сделано само шоу, эмоций весь вечер было море. К сожалению основная часть боев была по правилам бокса и К-1, а по ММА был всего один бой – наших бойцов, Сергея Стринжы и Ильи Минина. Мне кажется, их бой был самым крутым за вечер, оба молодцы. И самое главное то, что даже после того, как они были противниками на ринге, вне его они как были друзьями, так и остались. Дружеская атмосфера внутри клуба – это самое главное.
Насколько вам понравился Suomi ММА Cup? Помните, с кем происходили бои?
Радует, что мы смогли принять участие в соревнованиях в Хельсинки даже несмотря на все проблемы с пандемией и пересечением границ. В плане организации всё было отлично, сам зал очень понравился. В плане самих боев – очень порадовали победы Райго и Сергея, а про остальные бои особо ничего сказать не могу. Соперниц своих помню, обе были молодцы, но финские фамилии по памяти написать не смогу)
Насколько сильна Кайла Харрисон, даже если она не хочет идти в UFC? Не знаете, кто она?
Не знаю 🙃
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?