Markus Mittal sõitis 31. mail koos treener Kristo Männistuga taikpoksi MM-ile, mis toimub Kreekas. Mittal ja Männistu andsid lennujaamas GoodFight`ile intervjuu ning ühtlasi võttis Männistu Tallinna Lennujaamas üle võitlusspordiportaali Instagrami konto.
Võidumaik väga pikalt suus ei olnud
Mittal osales 18. mail The League`l, kus astus ringis vastakuti Taur Guitoriga. Mittal tegi jalalöökidega Guitori võitlusvõimetuks ning võitis. Kui kaua tal võidumaitse aga suus püsis ning kuidas erineb MM-iks valmistumine teisteks võitlusteks valmistumisest? „Peale League`t läksin trenni kohe järgmisel nädalal. Eks kõik õnnitlesid ja kõigil oli hea meel. Väga pikalt võidumaik suus siiski ei olnud, nagu oleks väga suure võidu toonud. Proovisime suhteliselt samas rütmis taastuda ja vaadata, et rohkem mitte vigastusi saada,“ lausus ta ja lisas lennujaamas antud intervjuus, et seoses MM-ile minekuga ärevust veel ei ole. „Suurem ärevus jõuab alles tulla.“
Mittal tänab kõiki, kes aitasid taipoksi MM-ile saada
MM-ile sõitis Mittal tänu heade inimeste abile, kes teda toetasid. Mittal kinnitas, et toetajaid oli tõepoolest väga palju – oli inimesi, keda ta teadis ja oli ka neid, keda ei teadnud üldse. „Väga südantsoojendav oli see, et inimesed on nii helded, hoiavad ja elavad kaasa. Tahaksin kõiki väga suurelt tänada. Hoiame lippu kõrgel!“
Väga südantsoojendav oli see, et inimesed on nii helded, hoiavad ja elavad kaasa.
Kavatseb minna välja täispanga peale
Küsimusele, kui palju on Mittal vaadanud MM-i võitlusspordi taset, kui palju erineb see tema enda omast ning kui valmis ta on, vastas ta, et läheb täispanga peale välja. „MM erineb selle poolest, et seal on tempo kõrgem ja löögid peavad olema kergemad ning kiiremad. Selleks, et tulla poodiumile, oleks vaja kaks-kolm matši võita ja kuna üks sportlane kukkus ära, siis selleks, et kulda saada, oleks vaja neli võitu. Saame näha, kas teen ära.“
Millised olid aga treenerite viimased sõnad Mittalile enne MM-i? „Rohkem olen viimased nädalad teinud Kristoga tööd, kui Zee-ga. Kõik on edu soovinud ja, et naudiksin oma esimest MM-i.“
Soov näidata toetajatele, et oli väärt toetus
Männistu vastas küsimusele, et kui suure pinge see nüüd sportlasele paneb, et kõik teda läbi GoodFighti Instagrami konto jälgivad, et kõige suuremaks pingeks on see, et ootused on suured ja kuna MM-ile minnakse toetuste abil, siis on ka soov kõigile näidata, et oli väärt toetus. „Mida rohkem on jälgijaid ja rambivalgust, seda suurem on ka pinge. Aga teisalt ei erine see mitte millegi poolest. Teiste võistlustega on ju samamoodi – silmad on vaatamas ja koguaeg pead esinema oma parimas vormis,“ lausus ta ja lisas, et kõige raskem on ehk see, et tegu on esimese suurvõistlusega välismaal ja MM-iga, sellest kõrgemat taset ei saagi olla. „Eks mingi lisapinge on kindlasti, aga sinna kinni jääda pole mõtet, et kõik vaatavad – nagunii vaatavad.“
Mida rohkem on jälgijaid ja rambivalgust, seda suurem on ka pinge. Aga teisalt ei erine see mitte millegi poolest.
Arusaamine, et tase on olemas
Männistu sõnas, et idee MM-ile minna oli tegelikult ammu ning Mittal oli umbes aasta aega sellest trennides rääkinud. Idee realiseerus peale seda, kui toimusid Eesti meistrivõistlused taipoksis ning Mittalil oli valitseva Euroopa meistriga matš. Peale seda said nad aru, et Mittal ei jäänud väga palju alla ning tehti hea matš. „Saime aru, et tase oli olemas. Mul on ka oma nägemus sellest, miks kaotasime. See tulenes hästi palju sellest mõttest, et nüüd on vastas Euroopa meister ja mis saab. Nüüd on see teekond aga läbitud, Euroopa meistriga on võideldud ja ei tohiks midagi üllatada. Markus on väga elevil minemise osas. Pigem oli see rohkem ka tema enda algatus. Ta ise push`is ja mina lõpuks nõustusin,“ rääkis Männistu.
Kõik pinge on kinni vaid iseenda peas
Kuidas kavatsevad Männistu ja Mittal nüüd aga pinge maha võtta, et kaotuse korral GoodFight`i ei süüdistataks, et võitlusspordi portaal sotsiaalmeedias jälgimise näol lisapingeid tõi? Männistu lausus, et nagunii minnakse tegema oma asja, kõik pinge on kinni vaid enda peas. „Me jõuame kohale enne matši, naudime esimese hommikusöögi ja elame sisse. Arvan, et siis kaovad need mõtted ära, et keegi meid vaatab ja tekib mõte, et oleme siin üksi ja võitleme iseendaga. Anname oma parima,“ vastas ta ja lisas, et Markus on MM-iks valmis – rohkem valmis ei saakski tema sõnul olla. „Oleme omaltpoolt kõik teinud ja nuriseda ei saa. Oleme terved ja vigastustest vabad. Omaltpoolt on kõik antud ja tehtud. Millegi taha ei saa varjuda ega pugeda. Markus on elu parimas vormis.“
Oleme omaltpoolt kõik teinud ja nuriseda ei saa. Oleme terved ja vigastustest vabad. Omaltpoolt on kõik antud ja tehtud. Millegi taha ei saa varjuda ega pugeda. Markus on elu parimas vormis.
Männistu tõi välja, et see, et Markus pääses The League`l vigastusteta, oligi nende mänguplaaniks ja üles ehitatud nii, et kui läheb sõjaks, siis on pääsetee matšist kohe olemas. „Meil olid olemas jalalöögid ja plaan, et sellega lõpetame matši ära. Olin kindel, et tuleme vigastusteta välja.“
Võitlema peab lõpuni
Mittali treener sõnas, et MM-il soovib näha seda, et Markus võitleks lõpuni. „Oletame, et tuleb kohe valitsev maailmameister vastu, siis et ta ei kohku ära, vaid võitleb lõpuni. Kui ta näitab seda, et kuulub nende meestega sinna ringi, siis mina olen rahul. Siis on ainult edasi minna. Oleme ainult 21-sed, jõuame kaks korda veel käia. Kui Mittal näitab enda potentsiaali, siis on kõik hästi,“ leidis Männistu ja nentis, et esimesel päeval kui Mittal trenni tuli, ei oleks ta kindlasti osanud ette kujutada, et juba nii ruttu sõidetakse MM-ile. „Tal oli küll jutt esimesest päevast peale selline, aga ma paar kuud ei uskunud üldse. Pean oma sõnu sööma ja Markus on tulnud kui fööniks tuhast. Võib-olla 5 aasta pärast oleksin arvanud, aga mitte 2 aasta pärast.“
Monika Kuzmina
Toimetaja
info@goodfight.ee