Marko Šults (Foto Mirjam Veisner)5

Marko Šults hakkab Reval Spordis andma kikkpoksi baaskursust

14. jaanuar 2023 | Uudised

Professionaalne kikkpoksija Marko Šults hakkab Reval Sporis andma kikkpoksi baaskursust, mis kestab kolm kuud. Treeningud toimuvad igal esmaspäeval ja kolmapäeval alates 16. jaanuarist kuni 9. aprillini. Oodatud on nii mehed kui naised.

Foto: Mirjam Veisner

Mis baaskursusel toimub?

Kikkpoks on üldfüüsiline ja intensiivne treening, mille käigus arendatakse lisaks kikkpoksi tehnikale ka taipoksi tehnikat. Võitluses kasutatakse kõiki kehaosi: jalgu, põlvi, käsi, küünarnukke ja klintši. Treeningutel kasutatakse poksikotti, topispalle, lisaraskusi, hüppenööre jms. Kikkpoks on sobilik kõigile, olenemata soost ja varasemast kogemusest.

Kikkpoksi baaskursuses võetakse kolme kuu jooksul põhjalikult läbi algasendi, põhiöögid, liikumise, tehakse läbi vajalikud koordinatsioonid, baasjõu ja paarisharjutused. Kursuse lõpuks oskavad treenijad teha põhilööke ja löögikombinatsioone käte, jalgade ja põlvedega.

Poks avab potentsiaali nii vaimselt kui füüsiliselt

Marko Šults, kes baaskursust juhendama asub, tõdeb, et paljude jaoks on poks lihtsalt poks, sport või treening. Tema jaoks on see päästja, võimalus olla inspiratsiooniks, võimalus teostada end maksimaalselt parimal viisil. Võimalus aidata inimestel avada oma potentsiaal nii vaimselt kui füüsiliselt läbi maandava ja käivitava poksi.

Marko Šults (Foto Mirjam Veisner)4

Foto: Mirjam Veisner

Mis kõige tähtsam – poks esindab väljakutset keha ja vaimu tasakaalu vahel, psühholoogilise ja füüsilise vahel.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel